Minister Zalewska spotkała się z rodzicami

czwartek, 3.3.2016 10:26 2813 3

Rozwianie wątpliwości dotyczących naboru do szkół i przedszkoli było głównym celem spotkania Minister Anny Zalewskiej z rodzicami. Minister edukacji zaprosiła wczoraj rodziców do siedziby MEN, aby porozmawiać o bieżących tematach związanych z edukacją dzieci sześcioletnich, siedmioletnich, a także trzyletnich.

Podczas spotkania Minister Anna Zalewska przypomniała, że każdy rodzic dziecka siedmioletniego ma obowiązek, a sześcioletniego – ma prawo – do zapisania dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Jak dodała szefowa MEN, od 1 września 2016 roku obowiązkiem szkolnym będą objęte tylko dzieci siedmioletnie, a sześciolatki – jeśli taka będzie decyzja rodzica. Zatem rodzic sześciolatka nie ma obowiązku zapisania dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Minister edukacji zwróciła również uwagę na to, że to rodzic sam zgłasza dziecko do szkoły, a nie robi to samorząd w jego imieniu. Zalewska zadeklarowała rodzicom pomoc ze strony ministerstwa w kwestii rozwiązywania bieżących problemów związanych z naborem dzieci do szkół i przedszkoli. – Rekrutacja do przedszkoli musi odbywać się zgodnie z prawem – podkreśliła Minister edukacji. – Zwrócę się z prośbą do kuratorów oświaty, szczególnie kuratora mazowieckiego, aby spotkali się w trybie pilnym z dyrektorami przedszkoli i przypomnieli im jakie są prawa rodziców – dodała szefowa MEN. 

Czytaj także:

 "Będziemy zmuszeni zwalniać nauczycieli", czyli jak samorząd uniesie reformę oświaty

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

zxc sobota, 05.03.2016 07:34
pani minister, czy pani nie widzi jaka jest śmieszna? Jedyne...
Wyborca PIS czwartek, 03.03.2016 10:32
Dolny Śląsk przeprasza za nieudolną i niekompetentną panią minister Zaleską...
ewe czwartek, 03.03.2016 13:59
pomyłką jest cały ten syf, który zostawili platfusi