[FOTO] Młodzi biegacze z Ziębic podbijają Austrię – sukcesy na międzynarodowej arenie

dzisiaj, 1 godz temu 0

21 września, z Gminy Ziębice wyruszyła grupa 13 uczniów, aby wziąć udział w 21. Międzynarodowym Biegu Miejskim w austriackim Ebreichsdorf. To prestiżowe wydarzenie, będące również 11. edycją zmagań w konkurencji Nordic Walking, odbyło się dzień później, 22 września, na szybkiej trasie w centrum miasta. Młodzi sportowcy z Ziębic, reprezentujący Szkołę Podstawową nr 2 i nr 4 w Ziębicach, Szkołę Podstawową w Henrykowie oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach, zaprezentowali się znakomicie, zdobywając uznanie i podziw zarówno na trasie, jak i poza nią.

Wyjazd na ten wyjątkowy bieg zorganizowano na zaproszenie Wolfganga Kocevara, burmistrza Ebreichsdorf, w ramach współpracy miast partnerskich Ziębice-Ebreichsdorf. Strona austriacka zapewniła zakwaterowanie i wyżywienie dla polskiej grupy.

W biegach wzięło udział blisko 300 zawodników z różnych zakątków Europy i świata, w tym m.in. z Austrii, Węgier, Norwegii, Syrii, Turcji, Słowacji, Niemiec, Polski oraz Szwecji. Uczniowie z Ziębic rywalizowali na dystansach 1100 m oraz 3300 m, zdobywając imponujące wyniki. Czterokrotnie stanęli na podium.

Największe sukcesy odnieśli Jagoda Stachnik z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach, która zwyciężyła na dystansie 3300 m w kategorii U18, oraz Nicolas Iżyk z tej samej szkoły, który zajął drugie miejsce na tym samym dystansie w kategorii U20. Na krótszym dystansie, 1100 m, Emilia Skóra ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach zdobyła trzecie miejsce w kategorii U16, a Filip Lusa, również z tej szkoły, stanął na trzecim stopniu podium w tej samej kategorii.

Pozostali uczniowie z Ziębic również osiągnęli świetne rezultaty. Szymon Piekarski (ZSP Ziębice) zajął czwarte miejsce na dystansie 3300 m w kategorii U16, a Zuzanna Waliczek (SP Henryków) uplasowała się na piątym miejscu na dystansie 1100 m w kategorii U16. Kolejne miejsca zajęli Julia Świdzińska, Zuzanna Zioła, Julita Zych, Kinga Tymków, Natalia Morawiec oraz Aleksandra Kinasz, którzy również pokazali swoją determinację i zaangażowanie.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Jerzy Koprowski, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSP w Ziębicach i Radny Rady Miejskiej w Ziębicach, Monika Regner, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Henrykowie, oraz Andrzej Regner, dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu. Dzięki ich wsparciu młodzi sportowcy mogli skupić się na rywalizacji i godnie reprezentować swoją gminę.

Dwudniowy pobyt w Ebreichsdorf to nie tylko sportowe wyzwania, ale również okazja do zacieśnienia relacji między partnerskimi miastami. Austriacka gościnność i doskonała organizacja zawodów zostały szczególnie docenione przez uczestników z Ziębic. Dzięki tym wartościowym kontaktom uczniowie mieli możliwość spróbowania swoich sił na międzynarodowej arenie i zdobycia bezcennych doświadczeń.

Dla młodych sportowców z Ziębic był to niezapomniany wyjazd, który zaowocował nie tylko sukcesami sportowymi, ale także wzbogacił ich o nowe znajomości i doświadczenia. Cała grupa zasłużyła na ogromne brawa za godne reprezentowanie Gminy Ziębice i Polski.