Młodzi piłkarze rywalizowali podczas halowego turnieju

czwartek, 29.11.2018 08:47 1426 0

W sobotę 24 listopada w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 odbył się halowy turniej piłki nożnej dla dzieci zorganizowany przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu. Do zawodów zapisało się siedem zespołów: Sparta Ziębice I, Sparta Ziębice II, K.S. ,,Strzelinianka” Strzelin, "Goal” Kamieniec Ząbkowicki I, "Goal” Kamieniec Ząbkowicki II, Akademia Piłkarska G.P. I, Akademia Piłkarska G.P. II.

Zawody rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym” w dwóch grupach. W grupie pierwszej pierwsze miejsce zajęła Akademia Piłkarska G.P.- 9pkt., drugie Sparta I- 6pkt., trzecie K.S ,,Strzelinianka”- 3pkt., czwarte ,,Goal” Kamieniec- 0pkt. W grupie drugiej na pierwszym miejscu uplasowała się Akademia Piłkarska G.P.-6pkt., na drugim ,,Goal” Kamieniec 3pkt., na trzecim Sparta II 0pkt. Drużyny, które zajęły trzecie i czwarte miejsce w grupach rozegrały ze sobą mini turniej o miejsca V-VII w całych rozgrywkach. Miejsce V wywalczyła ,,Strzelinianka” , miejsce VI zajęła drużyna ,,Goal”I, miejsce VII przypadło ,,Sparcie” II.

W meczu o trzecie miejsce w turnieju drużyna ,,Goal” Kamieniec II pokonała zespół ,,Spartę”I wynikiem 2:0.

W finałowym meczu o pierwsze miejsce Akademia Piłkarska G.P. I wygrała z Akademią Piłkarską G.P.II 2:1.

W zwycięskiej drużynie wystąpili: Marcel Stępień, Filip Lusa, Szymon Krucień, Wojciech Pęcak, Dominik Jaworski i Dawid Sarara.

Turniej obserwowała liczna rzesza rodziców i opiekunów, która dopingowała swoje pociechy. Podsumowania Halowego Turnieju Piłki Nożnej Żaków dokonał Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu Pan Andrzej Regner, który zwycięskim zespołom wręczył puchary. Statuetkę najwszechstronniejszego zawodnika sobotniego turnieju otrzymał Filip Lusa.