Nauczanie zdalne nie przeszkodziło! Wyniki matur u Jagiełły

poniedziałek, 5.7.2021 11:58 2894 2

Znane są już wyniki egzaminu maturalnego. W ząbkowickim liceum egzamin dojrzałości w pierwszym terminie zdało 93,6% zdających. To wynik ponad średnią krajową i wojewódzką, która dla liceów ogólnokształcących wyniosła  79,7% (dolnośląskie) i 81% (Polska). 

 

 Ze wstępnej analizy wynika, że zdalne nauczanie nie przeszkodziło maturzystom w realizacji planów edukacyjnych.

W sesji majowej egzamin dojrzałości zdało 93,6 % tegorocznych abiturientów. Pozostałe osoby mają szansę na uzyskanie świadectwa dojrzałości w sierpniu, po egzaminach poprawkowych.

- Zadowalają też wyniki z poszczególnych przedmiotów. W części obowiązkowej (poziom podstawowy) wynik powyżej średniej krajowej uzyskano z języka polskiego, matematyki, z języka angielskiego i języka niemieckiego - informuje LO w Ząbkowicach Śląskich. 

Szczegółowo dane przedstawiają się następująco:

 Większość uczniów wybrała także na egzamin przedmioty dodatkowe, które zdawane są na poziomie rozszerzonym, mimo że w tym roku nie było to obowiązkowe. Są jednak przepustką na wymarzone uczelnie i kierunki studiów. Tu również uzyskano wyniki powyżej średniej krajowej bądź wojewódzkiej.

Na szczególną uwagę jednak zasługują język polski (szkoła 55%, województwo 50%, kraj 49%), matematyka (szkoła 43%, województwo 28%, kraj 31%) i informatyka (szkoła 66%, województwo 39%, kraj 38%). Na poziomie średniej krajowej maturzyści napisali język angielski rozszerzony. Powyżej średniej wojewódzkiej uzyskano wyniki z geografii, historii, języka niemieckiego, a na poziomie tej średniej z biologii i chemii. Coraz więcej osób wybiera w naszej szkole język angielski dwujęzyczny. Średni wynik to 74%.

- Wszystkim, którzy dzisiaj mogą odebrać świadectwo maturalne, gratulujemy! Pozostałym życzymy połamania piór w sierpniu (100% zdawalności w zasięgu ręki). Natomiast przyszłorocznym maturzystom poddajemy pod rozwagę - mówią zgodnie nauczycielki ząbkowickiego liceum.

 

Opracowanie na podstawie danych z CKE i OKE we Wrocławiu Jolanta Depczyńska, Mariola Hajduk, Marzanna Tusznio - Liceum Ogólnokształcące w Ząbkowicach Śląskich

 

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Autor poniedziałek, 05.07.2021 13:19
"Dobra zmiana" na szczęście ominęła nasz powiat. Jeszcze kilka...
uczeninca poniedziałek, 05.07.2021 12:11
wiadomo ogólniak w Ząbkowicach najlepszy!!!