Niania dla Twojego dziecka za darmo nawet przez pół roku

środa, 1.4.2020 10:10 5409

Chcesz wrócić na rynek pracy, ale nie stać Cię na zapewnienie dziecku opieki? Marzysz o podjęciu nowej, ciekawej pracy (również takiej wykonywanej zdalnie, w warunkach domowych), ale nie wiesz, kto na czas Twojego zaangażowania się w aktywność zawodową (bez względu na miejsce i sposób wykonywania pracy) zajmie się dzieckiem? Chcesz za darmo podnieść swoje kwalifikacje (m.in. w trybie nauczania on-line)? Projekt „Aktywna Mama” jest właśnie dla Ciebie! 

Niania za darmo

W ramach projektu sfinansujemy Ci nawet półroczne zatrudnienie opiekunki do dziecka, tak abyś bez dodatkowego stresu mógł zająć się powrotem na rynek pracy, a potem odnaleźć się w niej. Dzięki temu ze spokojną głową możesz poświęcić czas na poszukiwanie ofert w Internecie, poprzez rozmowy telefoniczne, spotkania z potencjalnymi pracodawcami za pośrednictwem dostępnych narzędzi komunikacji na odległość czy też podniesienie swoich kwalifikacji. Masz na to nawet do trzech miesięcy. A nianią dla Twojego dziecka nie może być tylko drugi rodzic. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby zatrudnić kogoś zaufanego, kogo dziecko już zna – choćby babcię czy dziadka, także wspólnie zamieszkujących. 

Co otrzymuje uczestnik projektu?

W ramach projektu „Aktywna Mama” przez nawet pół roku finansowane jest miesięczne wynagrodzenie opiekunki w wysokości nie wyższej niż 1 777,25 zł netto, a także składki na ubezpieczenie społeczne. Wysokość możliwej do otrzymania w ramach projektu kwoty zależeć będzie m.in. od statusu rodzica lub opiekuna dziecka na rynku pracy w momencie zakwalifikowania do udziału w projekcie. Łącznie uczestnik może otrzymać wsparcie w wysokości nawet 16 tys. zł.

Dodatkowo każdy uczestnik, który na czas zakwalifikowania się do udziału w projekcie będzie osobą pozostającą bez zatrudnienia (tj. osobą bezrobotną, bierną zawodowo, w tym przebywającą na urlopie wychowawczym w rozumieniu Kodeksu Pracy), otrzymuje w ramach projektu indywidualne poradnictwo zawodowe realizowane w wieloraki sposób: telefonicznie, on-line przy wykorzystaniu różnych narzędzi, którego celem jest m.in. diagnoza potrzeb związanych z udziałem w projekcie, opracowanie informacji na temat sytuacji uczestnika na rynku pracy, w tym szans i możliwości rozwojowych.

Wielkim atutem projektu jest wsparcie szkoleniowe, które z jednej strony będzie odpowiadać indywidualnym potrzebom i predyspozycjom zawodowym uczestnika, a z drugiej – uwzględni bieżącą sytuację i aktualne, a także przyszłe, prognozowane trendy na rynku pracy. 

Kto może wziąć udział?

W projekcie mogą wziąć udział rodzice lub prawni opiekunowie co najmniej jednego dziecka w wieku do lat 3, którzy w chwili przystąpienia do projektu będą osobami bezrobotnymi lub biernymi zawodowo, które nie mogą wrócić na rynek pracy właśnie ze względu na konieczność sprawowania opieki nad dzieckiem, a także osoby pracujące w sytuacji konieczności utrzymania pracy.

Kryteria, które będą brane pod uwagę na etapie rekrutacji do udziału w projekcie, to m.in.:

- status na runku pracy rodziców/opiekunów dziecka,

- wysokość dochodów netto przypadająca na 1 członka rodziny (średnia z ostatnich 3 pełnych miesięcy kalendarzowych),

- samotne wychowywanie dziecka,

- niepełnosprawność co najmniej jednego z rodziców/opiekunów dziecka,

- sprawowanie opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym,

- ocena stopnia motywacji udziału w projekcie, weryfikowana podczas kontaktu z Komisją Rekrutacyjną.

 

Jak się zgłosić?

Aby zgłosić się do projektu, należy pobrać i wypełnić formularz rekrutacyjny dostępny na stronie www.sirr.pl. Zawiera on informacje niezbędne do potwierdzenia, czy osoba chętna kwalifikuje się do udziału w projekcie. Formularz w formie skanu (zdjęć) wraz z następującymi załącznikami, tj.:

- aktem urodzenia dziecka;

- orzeczeniem o niepełnosprawności rodzica/rodziców dziecka (o ile dotyczy),

- zaświadczeniem z urzędu pracy o zarejestrowaniu jako osoba bezrobotna,

- zaświadczeniem z zakładu pracy o przebywaniu na urlopie wychowawczym,

- zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu,

należy przesłać na adres mailowy aktywnemamy@sirr.pl. Oryginał dokumentacji należy wysłać do Biura Projektu (58-100 Świdnica, ul. Długa 6) drogą pocztową, listem poleconym lub złożyć osobiście przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod nr 533 329 417, w celu weryfikacji dostępności pracowników w biurze). 

O kolejności rozpatrywania wniosków decydują wskazane przez realizatora kryteria rekrutacyjne, a także kolejność zgłoszeń. 

W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu:

tel. 533 329 417

e-mail: aktywnemamy@sirr.pl

 

Zapraszamy!