komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 4 czerwca 2020

Kwiryny, Franciszka


Nie nadążamy z odbieraniem telefonów - ząbkowiccy fryzjerzy i kosmetyczki wrócili do pracy

piątek, 22.5.2020 18:05 , komentarze: 8 , odsłony: 2740
kategorie artykułu:

Wraz z trzecim etapem odmrażania gospodarki, 18 maja do pracy wróciły salony fryzjerskie i kosmetyczne. Jak przyznają fryzjerzy i kosmetyczki z Ząbkowic Śląskich, po dwóch miesiącach przerwy klienci wręcz szturmem chcą umawiać się na wizyty, a kalendarze z terminami pękają w szwach.

 

Odrosty, siwe włosy, długie, nieukładające się włosy - przez dwa miesiące próbowaliśmy radzić sobie z nimi domowymi sposobami.

- Kupiłam szampon koloryzujący i na chwilę nie było widać siwych włosów, ale kolor szybko się zmywał. Na coraz dłuższe włosy, w żaden sposób niechcące ułożyć się w jakąś fryzurę, nic nie potrafiłam poradzić. Z ulgą przyjęłam wiadomość, że salony fryzjerskie znowu będą funkcjonować - mówi nam pani Anna, która już we wtorek odwiedziła swojego fryzjera - Mąż miał zdecydowanie łatwiej, ostrzygł się w domu  prawie na zapałkę maszynką do włosów.

Na otwarcie salonów fryzjerskich z utęsknieniem czekało wiele osób, dlatego jak tylko ogłoszono, że wznawiają one działalność, rozdzwoniły się telefony. 

- Od poniedziałku próbuję umówić się na wizytę, ale w  ogóle nie mogę się dodzwonić - ubolewa pani Maria, mieszkanka Ząbkowic Śląskich - Znajoma mówiła mi, że wizytę na "po otwarciu" umawiała jeszcze w marcu. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu uda mi się dostać do mojego fryzjera - dodaje.

Obłożenie przeżywają także salony kosmetyczne, których właściciele i pracownicy przyznają, że nie nadążają z odbieraniem telefonów, a terminy są już czerwcowe.

- Najczęściej panie umawiają się na hennę, oczywiście paznokcie - manicure i pedicure. Natomiast zabiegi kosmetyczne na twarz czy skórę są jeszcze w mniejszości. Być może jest jeszcze u pań obawa, że zabiegi te musiałyby być wykonywane bez maski  - mówi Edyta Czajkowska ze "Strefy Piękna" w Ząbkowicach Śląskich - Klientki opowiadają nam, że próbowały jakoś radzić sobie w domu podczas zamknięcia salonu, wiele pań zrezygnowało np. z malowania paznokci, stosując raczej pielęgnacyjne odżywki i dając odpocząć paznokciom. 

Jak dodaje Edyta Czajkowska, salony kosmetyczne zawsze musiały stosować bardzo wysokie standardy higieniczne. Obecnie dodatkowo wyłączono z użytkowania poczekalnię dla klientek, na wizytę należy przyjść dokładnie o określonej godzinie. Dezynfekowane są także powierzchnie użytkowe, klamki, czy takie, które są dotykane. Do tego w "Strefie Piękna" każda klientka przed zabiegiem wypełnia ankietę dotyczące stanu zdrowia. 

 

 

 

Wasze komentarze

I pewnie ceny podnieśli bo za mało zarabiają
sobota, 23.05.2020 21:08 autor: Xxxxx
Nie podnieśliśmy cen dla Państwa wiadomości
poniedziałek, 25.05.2020 14:07 autor:
Ja również polecam ten salon
sobota, 23.05.2020 12:41 autor:
Polecam ten salon
piątek, 22.05.2020 22:17 autor: Wiola
niedziela, 31.5.2020 10:30
25
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe