Niebezpieczne wakacje na drogach powiatu

czwartek, 29.7.2021 08:27 2360 4

Od początku wakacji na drogach powiatu ząbkowickiego doszło do 6 wypadków. Trzy z nich okazały się śmiertelne, natomiast 9 osób odniosło obrażenia. Jest to zaledwie pierwszy miesiąc wakacji, a ofiar śmiertelnych jest więcej niż przez pierwsze 6 miesięcy roku. Policjanci  apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Włączmy myślenie. Zróbmy to dla siebie, naszych najbliższych, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Każdy chce bezpiecznie wrócić do domu.

Na drogach powiatu ząbkowickiego codziennie dochodzi do zdarzenia drogowego. Jednego dnia 22 lipca doszło do aż 3 kolizji. Dwie z nich zakończyły się przyjęciem mandatu karnego. Weekend na naszych drogach również nie był spokojny. Oprócz kolizji i wypadku policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących.

Pierwszy w dniu 23 lipca przed godziną 4:00 w miejscowości Kamieniec Ząbkowicki. 24-latek, mieszkaniec powiatu ząbkowickiego wsiadł za kierownicę samochodu Skoda w stanie nietrzeźwości.

Kolejny został zatrzymany przez policję już godzinę później w miejscowości Stoszowice. 26-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego miał w organizmie ponad promil alkoholu. Nie dostosował prędkości do warunków na drodze, w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu i dachował. Jechał z pasażerami. Nie posiadał również uprawnień do kierowania ponieważ zostały mu kilka lat wcześniej zatrzymane właśnie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

W dniu 24 lipca w Kamieńcu Ząbkowickim również z rana funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego. Mężczyzna jechał jako kierujący samochodem Opel w stanie nietrzeźwości miał również orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz odpowie za jazdę „na podwójnym gazie” jak również złamanie zakazu sądowego.

Także w dniu 24 lipca około godziny 22 doszło do wypadku na DK-8 za Ząbkowicami. Kierujący samochodem Audi nie dostosował prędkości do warunków jazdy w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu. Jechał z pasażerem jednak to on odniósł największe obrażenia, złamana ręka, żebra to tylko początek. Kierującemu został pobrana krew do badań na stan trzeźwości ponieważ obrażenia nie pozwalały na przebadanie go na miejscu zdarzenia.

Ponownie przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy na drodze.

 

st.asp. Katarzyna Mazurek

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Adam czwartek, 29.07.2021 09:50
Wielu kierowcow lekcewazy pierwszenstwo prawej strony.
czwartek, 29.07.2021 14:46
Wielu policjantów chciałeś napisać.
czwartek, 29.07.2021 17:03
I też masz rację
czwartek, 29.07.2021 10:56
Masz rację Adam