Nieprawidłowo wyprzedzał, wpadł do rowu na "ósemce". Od wczoraj siedem kolizji w powiecie ząbkowickim

czwartek, 17.11.2022 15:59 3189 1

Panująca obecnie w powiecie ząbkowickim aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. W skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. W powiecie ząbkowickim tylko od wczorajszego dnia doszło do 7 zdarzeń drogowych.

 

Do pierwszych dwóch kolizji doszło w gminie Złoty Stok około godziny 14.00. Najpierw kierujący pojazdem Iveco przetarł pojazdem barierę energochłonną, a następnie 71-letnia kierująca samochodem audi nie dostosowała prędkości do warunków jazdy, w wyniku czego wypadła z drogi i dachowała.

Kilkanaście minut później w Ząbkowicach Śląskich 59-letni mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu Seat nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, czym doprowadził do bocznego zderzenia z samochodem toyota yaris. Na szczęście uczestnicy tego zdarzenia nie odnieśli poważnych obrażeń i sprawa zakończyła się mandatowo.

Również w Ząbkowicach około godziny 17.00 doszło do zderzenia samochodu audi i skody. Policjanci na miejscu ustalili, że 28-letni kierujący samochodem skoda nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego najechał na tył samochodu audi.

Parę minut po 17.00 w gminie Ziębice kierujący pojazdem ciężarowym mercedes z naczepą nie dostosował prędkości do warunków ruchu, zjeżdżając pojazdem częściowo do przyrożnego rowu. Przez kilka godzin ruch na drodze był utrudniony.

Kolejne zdarzenie miało miejsce ponownie w Ząbkowicach Śląskich. W dniu 17 listopada przed godziną 10:00 na jednej ze stacji benzynowych kierujący samochodem opel nie zachował bezpiecznej odległości od dystrybutora i uszkodził go.

Do siódmego zdarzenia drogowego doszło również w dniu dzisiejszym na DK8 przed godziną 12.00  pomiędzy Ząbkowicami Śląskimi a Szklarami. Funkcjonariusze, na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący samochodem hyundai nieprawidłowo wyprzedzając doprowadził do bocznego zderzenia z pojazdem DAF. Na szczęście również w tym przypadku nikt nie odniósł poważnych obrażeń i policjanci zakończyli sprawę mandatowo.

 

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i zdjęcie nogi z gazu. Uważajmy na zmieniające się warunki pogodowe. Panujące nocą przymrozki znacznie wydłużają drogę hamowania oraz zmniejszają przyczepność kół. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, tylko nasze role czasem się zmieniają. Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne zachowanie możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

 

asp. szt. Katarzyna Mazurek/ KPP w Ząbkowicach Śląskich

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

czwartek, 17.11.2022 18:41
Nareszcie coś zaczyna się dziać