Noc z Andersenem w Bibliotece w Lubnowie

wtorek, 19.4.2016 10:39 2074 0

Tegoroczna III edycja Nocy z Andersenem odbyła się nocą z 1 na 2 kwietnia 2016 r. Biblioteka Publiczna w Lubnowie zorganizowała nocną imprezę dla czytelników w wieku 7-12 lat. Wzięło w niej udział 18 dzieci z gminy Ziębice. 

Dzieci przybyły do biblioteki ze swoimi rodzicami wyposażone w odpowiedni ekwipunek. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 19.00 i była to noc pełna wrażeń i atrakcyjnych niespodzianek. Dzieci mogły wykazać się plastycznie, malując na szkle postacie       z baśni. Zaproszeni goście i uczestnicy upamiętnili swój pobyt w spotkaniu poprzez wpisanie się  piórem gęsim na pamiątkowym plakacie. Za pomocą latarek, przy zgaszonym świetle, dużą atrakcją było poszukiwanie skarbu. Oprócz czytania imprezie towarzyszyły gry, zabawy i konkursy. Dobre humory dopisywały uczestnikom do późnych godzin nocnych.

 

Podziękowania składamy:

 

  • Burmistrzi Miasta i Gminy Ziębice, pani Alicji Birze, która przybyła do biblioteki  z wielkim koszem słodyczy i odczytała baśń „Talizman”. Pani Burmistrz wykazała duże zainteresowanie pracami, które wykonywały dzieci.
  • Pani Barbarze Szpilarewicz, która zasponsorowała pizzę oraz wyśmienite babeczki naszym podopiecznym.
  • Dyrektorowi Ziębickiemu Centrum Kultury, panu Mirosławowi Masłowskiemu, który się wcielił w rolę Andersena, przeczytał baśń "Pięć ziarenek grochu”,  umilił czas grając na gitarze i śpiewając wspólnie z dziećmi.
  • Aspirantowi sztabowemu Markowi Kłak  z Komisariatu Policji w  Ziębicach za prelekcję dotyczącą pracy policjanta, zasady bezpiecznego zachowania na drodze, przestrzeganie przed zagrożeniami jakie niosą ze sobą rozmowy z nieznajomymi.

 

Dorota Sala

Dodaj komentarz

Komentarze (0)