komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 26 września 2020

Wawrzynca, Kosmy

Nowa kawiarnia w Ząbkowicach Śląskich

poniedziałek, 10.8.2020 00:00 , odsłony: 5723
kategorie artykułu:

Kot w Kubku powstał ze wspólnej pasji. Ojciec właścicielki zawsze marzył o posiadaniu własnej kawiarni, niestety obowiązki zawodowe nie pozwalały  odpowiednio zająć się tym hobby. Zaraził tą pasją córkę, która wraz z partnerem postanowiła stworzyć właśnie takie miejsce. Jest to pierwszy tego typu lokal w Ząbkowicach Śląskich, który skupia się jedynie na kawie oraz herbacie.

Menu będzie zmieniać się w zależności od pory roku - w przyszłości zostaną wprowadzone gorące czekolady i tym podobne. Właściciele są po kursach barmańskich, także jest szansa nawet na drinki czy grzane wino. Starannie wyselekcjonowana mieszanka była poszukiwana przez długi czas, W kawiarni można napić się kawy z dwóch rodzajów ziarna Fusion – do kaw czarnych oraz smakoszy wolących espresso, a także mieszanka Intercontinental, będą idealną opcją dla osób lubujących się w mlecznych kawach. 

Kawiarnia powstała w miejscu przedwojennej winiarni Wienkowski’ego, w zabytkowej kamienicy w samym sercu miasteczka. Widoczność kawiarni z ulicy ułatwia odnalezienie jej, a ogródek znajdujący się przy lokalu zapewnia wspaniały widok na pobliską Krzywą Wieżę oraz inne zabytki ząbkowickiego rynku. 

W menu znajdują się klasyczne kawy znane stałym bywalcom wszelakich kawiarni. Począwszy od aromatycznego espresso, skończywszy na kawie z tonikiem i plastrem cytryny dla orzeźwienia. Jeśli ktoś nie gustuje w kawach można rozsmakować się w herbatach: zielonej, czarnej, białej, czerwonej  lub owocowej mieszanki. 

Kawiarnia skupia się na działaniu lokalnym. Wspiera okoliczne biznesy – lody w kawiarni są z pobliskiej lodziarni „Frankenstein eisafe”, wypieki i ciasta z pobliskich piekarni. 

Od sezonu zimowego planowana jest seria wydarzeń między innymi spotkania z podróżnikami, prelekcje lub tastingi wina czy kawy. Chcemy aby to miejsce żyło dzięki ludziom mieszkającym w naszym mieście. 

ZAPRASZAMY

Kot w Kubku
Rynek 52
Ząbkowice Śląskie 

Zapraszamy również do polubienia i śledzenia FB:
https://www.facebook.com/kotwkubkukawiarnia/

 
niedziela, 20.9.2020 14:51
5
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe