komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 22 stycznia 2021

Anastazego, Wincentego

Nowi policjanci z KPP Ząbkowice Śląskie złożyli ślubowanie

poniedziałek, 23.11.2020 09:03 , komentarze: 2 , odsłony: 3216
kategorie artykułu:

W ostatnich dniach odbyły się ślubowania nowo przyjętych policjantów w garnizonie dolnośląskim.   Od początku roku przybyło blisko 260 nowych funkcjonariuszy, którzy zasilili nasze szeregi. Wśród kilku komend, w których pracę rozpoczną nowo przyjęci policjanci jest KPP w Ząbkowicach Śląskich.

W ostatnich dniach w garnizonie dolnośląskim odbyły się ślubowania nowo przyjętych policjantów, którzy zdecydowali się zasilić nasze szeregi. Ślubowania różniły się od tych z wcześniejszych lat, ponieważ przebiegały z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego związanych z trwającą pandemią. Nowi funkcjonariusze wypowiedzieli ze swoich ust słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Od początku roku dolnośląską policję zasiliło niemal 260 nowych funkcjonariuszy. Służba w Policji cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie tylko stabilizacja zatrudnienia, ale również możliwość rozwoju i awansu zachęca do wstąpienia w nasze szeregi. Policjant to zawód dla ludzi z pasją. Bardzo wymagający, ale i dający wiele satysfakcji, bo szacunek osób, którym niesiemy pomoc, bywa bezcenny. Dzięki służbie w Policji można realnie i osobiście wpłynąć na to, by życie było bezpieczniejsze dla nas, naszych najbliższych i społeczeństwa.

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:

  • obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych,
  • posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji mogą złożyć osobiście komplet dokumentów w Wydziale Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy ul. Połbina 1, bądź w komendach miejskich i powiatowych woj. dolnośląskiego. Wszelkie informacje na temat doboru do służby znajdują się na stronie dolnośląskiej policji w zakładce PRACA.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami w naszym kraju, podczas osobistej wizyty w budynku komendy, kandydat powinien mieć ze sobą maseczkę, jednorazowe rękawiczki i własny długopis.

asp. szt. Monika Kaleta

Nowo przyjęci policjanci rozpoczęli pracę w komendach: 
KMP w Wałbrzychu
KMP w Legnicy
KPP w Kłodzku
KPP w Jaworze
KPP w Lubaniu Śląskim
KPP w Środzie Śląskiej
KPP w Wołowie
KPP w Ząbkowicach Śląskich
KPP w Złotoryi

 

Wasze komentarze

Nie Ząbkowice tylko Wołów
poniedziałek, 23.11.2020 11:58 autor:
wtorek, 19.1.2021 22:51
1
wtorek, 19.1.2021 11:38
poniedziałek, 18.1.2021 12:06
8
poniedziałek, 18.1.2021 09:57
16
poniedziałek, 11.1.2021 14:33
4
sobota, 2.1.2021 10:01
10
czwartek, 31.12.2020 21:17
8
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele