Odśnieżanie dachów, balkonów i usuwanie sopli naszym obowiązkiem!

środa, 25.1.2023 13:36 127 1

Zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy − Prawo budowlane, właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego.

Oznacza to, że właściciele i zarządcy nieruchomości nie mogą dopuścić do przeciążenia konstrukcji budynku przez zalegający na dachu śnieg i muszą zapewnić właściwe i odpowiednio częste odśnieżanie dachu oraz elementów elewacji budynku. Konieczne jest usuwanie sopli, brył, nawisów lodowych i śniegowych, które mogą zagrozić bezpieczeństwu osób znajdujących się na ciągach pieszych i jezdnych, przebiegających bezpośrednio przy budynku.

Prace związane z usuwaniem śniegu z dachu mogą stwarzać ogromne zagrożenie dla osób je wykonujących a także dla samego budynku, dlatego muszą być prowadzone z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i przepisów BHP.

Drodzy Mieszkańcy Gminy Ząbkowice Śląskie - nie dopuśćmy do zaniedbań! Mając na uwadze dobro nas wszystkich, bezpieczeństwo nasze a także naszego mienia i środowiska dbajmy o regularne odśnieżanie i usuwanie zagrożeń wynikających z zimowej aury.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Zbigniew wczoraj, 9 godz temu
Moze najpierw chodniki i ulice sola niech posypia. Zabic sie...