Olimpiada Sportowa Przedszkoli Gminy Stoszowice

poniedziałek, 11.4.2016 10:17 2238 0

6 kwietnia 2016 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Publicznych w Grodziszczu odbyła się  Gminna Olimpiada Sportowa Przedszkoli Gminy Stoszowice.

  Organizatorem imprezy było Przedszkole Zespołu Szkół Publicznych w Grodziszczu, gmina Stoszowice oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Stoszowicach.

  Celem olimpiady była integracja grup przedszkolnych, popularyzacja aktywności ruchowej dzieci, ćwiczenie sprawności działania i komunikowania się w grupie, wzbogacenie przeżyć poprzez współzawodnictwo oraz kształtowanie zachowań prozdrowotnych.

  Udział w zawodach  zgłosiły 4  reprezentacje:

- Przedszkole w Srebrnej Górze, 

- Przedszkole w Przedborowej,

- Przedszkole w Stoszowicach,

- Przedszkole w Grodziszczu.

  Oficjalnego otwarcia  zawodów dokonali  dyrektor przedszkola Ewa Tymcio i dyrektor GOKSiR w Stoszowicach Norbert Szandrowski, witając wszystkich i życząc dobrej zabawy w duchu „fair play”.

  Przedszkolaki miały do pokonania 7 konkurencji rekreacyjnych, dostosowanych do wieku i umiejętności tj:

- bieg sztafetowy z przeplataniem szarfy,

- skoki obunóż w dal z miejsca,

-  rzuty woreczkami do celu – obręczy,

- slalom z woreczkami w grzybku,

- piłka górą,

- bieg z kółkiem ringo na głowie,

- tor przeszkód/bieg z przeszkodami.

   Dzieci pokonywały konkurencje z wielkim zapałem, radością i uśmiechem na buzi. Zabawa była przednia co było punktem przewodnim zawodów, dzieci świetnie się bawiły i co najważniejsze każdy z uczestników był wygranym.

  Po zakończeniu części sportowej odbyła się uroczysta dekoracja. Wręczenia pamiątkowych upominków i słodkich nagród wszystkim uczestnikom dokonali: sekretarz Gminy Stoszowice Magdalena Tęsna-Pitner, dyrektor Przedszkola Szkół Publicznych w Grodziszczu Ewa Tymcio, dyrektor GOKSiR w Stoszowicach Norbert Szandrowski.

  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy  oraz uczestnikom za udział w  olimpiadzie.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)