Orlik Ząbkowice zwycięzcą turnieju rocznika 2008 i młodsi

środa, 20.2.2019 11:29 1660 0

W sobotnie przedpołudnie 16 lutego odbył się w hali Słonecznej turniej Orlik Cup rocznika 2008 i młodsi. W turnieju udział wzięło 8 drużyn, podzielonych na 2 grupy.
Grupa A: Orlik Ząbkowice Śl, Polonia Nysa, Zamek Kamieniec, Strzelinianka Strzelin
Grupa B: Hutnik Szczytna, Nysa Kłodzko, Orlik II Ząbkowice Śl., Orzeł Mąkolno.

Drużyna Orlika po meczach grupowych zajęła 2 miejsce w grupie i w półfinale zmierzyła się z zawodnikami z Mąkolna. W półfinale drużyna z Ząbkowic pokonała drużynę Orła Mąkolno 2:0, a w finale czekał już na nich zwycięzca drugiego półfinału Hutnik Szczytna. W finale młodzi piłkarze z Ząbkowice zagrali najlepsze zawody w ciągu całego turnieju pokonując pewnie Hutnik Szczytna 3:0 i zwyciężyli w turnieju rocznika 2008 i młodsi.

Najlepszym bramkarzem całego turnieju został bramkarz Orlika Ząbkowice Śl., Norbert Manaches.

- Turniej pod względem sportowym był bardzo wyrównamy. Cieszymy się bardzo ze chłopcy zaprezentowali się dobrze - mówi Szymon Markowski .

- Chłopcy zaprezentowali się niezłe  i cieszymy się ze wygrali turniej. Zapraszamy już 2 marca na Turniej Tatusiów - powiedział Tomasz Stelmach .

Finał Orlik Ząbkowice Śl. - Hutnik Szczytna 3:0.

Mecz o III miejsce  Polonia Nysa - Orzeł Mąkolno 1:3