Ostatnia grupa mieszkańców gminy Bardo powróciła z turnusów rehabilitacyjno- rekreacyjnych

czwartek, 24.3.2022 12:32 932 0

W ubiegłą niedzielę późnym wieczorem do Barda powróciła ostatnia grupa mieszkańców biorących udział w wyjazdach rehabilitacyjno- rekreacyjnych organizowanych przez gminę Bardo.

Wyjazdy rozpoczęły się 13 lutego i zakończyły 20 marca, co pozwoliło w tym okresie na organizację pięciu turnusów. Łącznie, udział w wyjazdach zainicjowanych przez burmistrza Krzysztofa Żegańskiego wzięło 123 mieszkańców naszej gminy.

Wyjazdy odbyły się dzięki nagrodzie, jaką gmina Bardo otrzymała w ramach udziału w ogólnopolskim konkursie pn. „Rosnąca Odporność” promującym szczepienia przeciw COVID-19. Nagroda był jeden milion złotych. Burmistrz część tej kwoty postanowił przeznaczyć właśnie na wyjazdy nad morze, których celem była profilaktyka i zapobieganie skutkom zachorowania na COVID-19.Wszyscy uczestnicy programu spędzili 8 dni w nadmorskim Sopocie. Każdy uczestnik zagwarantowane miał 7 noclegów, śniadania i obiadokolacje, 3 zabiegi kuracyjne dziennie, ubezpieczenie i w większości turnusów transport.

Gmina Bardo w ramach realizowanego zadania partycypowała w 50% kosztów pobytu. Drugą połowę pokrywali mieszkańcy.

- Bardzo cieszymy się z tak dużego zainteresowania wyjazdami. Wiemy, że pobytu w Sopocie wielu z Państwa przypadł do gustu. W ramach tej samej puli pieniędzy, już wkrótce rozpoczną się zajęcia poprawiające sprawność ruchową naszych mieszkańców w jednym z pobliskich ośrodków rehabilitacyjnych. Mamy nadzieję, że i w tym przypadku będziemy mogli liczyć na imponującą frekwencję. Pozostała kwota z miliona złotych zostanie wykorzystana na zakup wyposażenia i sprzętu rehabilitacyjnego do Centrum Seniora, które burmistrz Krzysztof Żegański planuje oddać w ręce Seniorów jeszcze w tym roku - informuje Urząd Miasta i Gminy Bardo.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)