komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 6 lipca 2020

Gotarda, Dominiki


Park Kulturowy w Henrykowie coraz bliżej - umowa podpisana

piątek, 21.6.2019 08:13 , komentarze: 1 , odsłony: 1836
kategorie artykułu:

Po kilku miesiącach intensywnych prac zmierzających do utworzenia Parku Kulturowego 31 maja br. burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz, zgodnie z wcześniej wyrażoną wolą Rady Miejskiej oraz posiadając partnera finansowego w postaci Nadleśnictwa Henryków, podpisał umowę na opracowanie i przygotowanie Planu Ochrony Parku Kulturowego w rejonie Opactwa Cystersów i zabytkowego parku w Henrykowie. 
Zgodnie z podpisaną umową, Wykonawca przeprowadzi waloryzację krajobrazową i kulturowo-przyrodniczą pod kątem stworzenia Parku Kulturowego. W celu opracowania dokumentu, odbędą się konsultacje społecznie z mieszkańcami Henrykowa oraz zainteresowanymi podmiotami, w trakcie których zostaną przedstawione cele i założenia planu ochrony parku kulturowego. Jeszcze w tym roku Wykonawca przygotuje plan ochrony Parku Kulturowego, który jest załącznikiem do uchwały w sprawie zatwierdzenia Planu Ochrony Parku Kulturowego (swoim zasięgiem obejmować będzie Opactwo Cystersów i zabytkowy park w Henrykowie).

W listopadzie zakończą się prace zmierzające do utworzenia Parku Kulturowego. Ostateczna wersja uzgodnionego z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków opracowania wraz z uchwałą w sprawie utworzenia Parku Kulturowego zostanie podjęta przez Radę Miejską jeszcze przed obchodami 750-lecia zapisania pierwszego zdania w języku polskim, które planowane są na czerwiec 2020 r. 


Dzięki podjętym działaniom nastąpi podniesienie atrakcyjności nie tylko Opactwa Cystersów, ale również całej miejscowości. Powołanie Parku Kulturowego w Henrykowie stanowi ogromną szansę dla regionu na zaistnienie w świadomości nie tylko mieszkańców, ale także turystów odwiedzających nasze strony.Gmina Ziębice planuje utworzenie w obrębie parku centrum edukacyjno-pobytowego, poświęconego "Księdze henrykowskiej", które zostanie sfinansowane ze środków zewnętrznych. Partnerem Gminy w tych działaniach, oprócz Lasów Państwowych, jest również Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Henrykowie jako agenda Archidiecezji Wrocławskiej.

 

 UMiG Ziębice

 

Wasze komentarze

750 lecie a czy ktoś od 2 lat widział ten...
sobota, 22.06.2019 05:27 autor: Komedia
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele