komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 23 kwietnia 2019

Jerzego, Wojciecha

Pierwsze prace remontowe wieży widokowej w Grodziszczu zakończone. Ale to jeszcze nie koniec

piątek, 8.2.2019 00:00 , komentarze: 2 , odsłony: 2468
kategorie artykułu:

Renowacja wieży widokowej w Grodziszczu rozpoczęła się w kwietniu tego roku. Wykonawcą inwestycji była firma Dariusza Majkrzaka z Grodziszcza, a zakres prac renowacyjnych obejmował remont więźby dachowej wraz z wymianą pokrycia dachowego, elewacji wewnętrznej wraz z odtworzeniem posadzki i stolarki okiennej. Wartość inwestycji wynosi łącznie 92 800,00 zł. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 54 tys. zł. Pozostałe środki pochodzą z budżetu gminy.

 

W bieżącym roku zaplanowano przeprowadzenie dalszych prac, przede wszystkim odtworzenie klatki schodowej w wieży,  dzięki czemu będzie ona mogła zostać udostępniona jako punkt widokowy na okoliczne Góry Sowie. Dodatkowo, zaplanowano odbudowę pawilonu przy wieży. 

 

- Ogrom pracy i wysiłku włożony w renowację wieży widokowej w Grodziszczu - nieoceniony. Efekt końcowy tego etapu to wielka zasługa Pana Dariusza Majkrzaka i jego ekipy. Rusztowania zostały zdjęte, a my możemy oglądać efekty ubiegłorocznych prac. Każda wydana złotówka jest tego warta. Dopełnieniem będzie odtworzenie klatki schodowej, na którą wniosek o dofinansowanie już złożyliśmy, pozostało jedynie czekać na dobre wiadomości - mówi Paweł Gancarz, wójt gminy Stoszowice.

Wieża widokowa w Grodziszczy wznosi się na terenie parku należącego do zrujnowanego obecnie zespołu dworskiego. Wieża widokowa wraz z przyległym pawilonem parkowym postawiona została na wzniesieniu. To kwadratowy, trzykondygnacyjny budynek zwieńczony czterospadowym daszkiem. Na terenie parku znajdowały się także dwie fontanny i staw  z wyspą. 

 

 

 

 

Wasze komentarze


poniedziałek, 15.4.2019 21:15
2
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork