PKP Intercity prezentuje rozkład jazdy dla województwa dolnośląskiego na sezon 2022/2023

czwartek, 8.12.2022 08:52 143 0

Nowe weekendowe połączenie do Trójmiasta – to najważniejsza nowość dla województwa dolnośląskiego w nowym rocznym rozkładzie jazdy PKP Intercity, który zacznie obowiązywać w niedzielę 11 grudnia 2022 roku.

17 do Poznania, 15 do Krakowa, 14 do Warszawy i 29 do Opola – tyle połączeń będą mieć do dyspozycji wrocławianie w nowym rozkładzie jazdy. Mieszkańcy Dolnego Śląska będą mogli korzystać z nowoczesnego taboru, którego wraz z kolejnymi inwestycjami systematycznie przybywa we flocie PKP Intercity, m.in. z łączącego Wrocław z Lublinem pociągu IC Bolko, obsługiwanego od niedawna zmodernizowanym składem ED74.

Skład IC Lednica, kursujący do tej pory w wydłużonej relacji do Wrocławia jedynie w wakacyjne weekendy,będzie teraz jeździł w weekendy do i z stolicy Dolnego Śląska przez cały rok, co da wrocławianom dodatkową możliwość podróży do Trójmiasta.

Skład EIC Panorama zestawiony z najnowszych wagonów PKP Intercity pojedzie pomiędzy Wrocławiem a Warszawą i zastąpi pociąg EIP.Z kolei pociąg IC Grottger relacji Przemyśl – Wrocław – Przemyśl zastąpi obecny skład IC Lwów Ekspress.

Dostosowanie do prac modernizacyjnych i zmiany w kursowaniu

Obowiązujący od 11 grudnia 2022 roku rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. Pociąg Kormoran będzie mieć zmienioną trasęi, podobnie jak grupa wagonów dołączana do składuTLK Rozewie,nie będzie już obsługiwać województwa dolnośląskiego, w tym Polanicy-Zdroju. Nie będzie już uruchamiany weekendowy pociąg TLK Krasińskirelacji Wrocław – Warszawa – Wrocław. Skład IC Pomorzanin na odcinku Jelenia Góra – Wrocław będzie kursować od poniedziałku do piątku. W soboty i niedzielę obsługę tej trasy w podobnych godzinach zapewni pociąg IC Śnieżka.

 

Ze względu na zaplanowane przez zarządcę infrastruktury prace inwestycyjne na linii nr 355, pociągi kursujące na trasie Wrocław – Łódź – Warszawa w trakcie rozkładu jazdy skierowane zostaną trasą objazdową przez Milicz i Krotoszyn. Planowane prace remontowe w tunelu na linii nr 274 w Trzcińsku mogą spowodować przerwy w ruchu pociągów jeżdżących do i z Jeleniej Góry.

Kontynuowane będą prace inwestycyjne na stacji Warszawa Zachodnia, które wpływają na kursowanie części pociągów jeżdżących do i z Warszawy.W związku z wprowadzeniem ruchu jednotorowego na linii średnicowej część pociągów będzie kursować przez stację Warszawa Gdańska, Warszawa Śródmieście bądź w skróconej relacji do lub z Warszawy Wschodniej.

Zakup biletów PKP Intercity i informacja dla podróżnych

Bilety PKP Intercity dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta na głównych dworcach, w automatach biletowych, a także przez Internet na stronie intercity.pl lub za pośrednictwem aplikacji IC Mobile Navigator.

PKP Intercity konsekwentnie rozwija sieć sprzedaży biletów i podróżni mogą je kupić również w aplikacji mobilnej KOLEO oraz na stronie koleo.pl, a także w aplikacji mPay i serwisie e-podróżnik.

Dokładne informacje na temat biletów i rozkładu jazdy przewoźnika pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.).Ponadto do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni. 11 i 12grudnia br. na dworcach w największych miastach Polski (Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław) pomogą pasażerom ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.

 

PKP Intercity

Dodaj komentarz

Komentarze (0)