Policjanci zorganizowali zbiórkę i odwiedzili Rodzinny Dom Dziecka „Nowa Szansa”

czwartek, 30.11.2023 12:16 801 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich oraz podległych komisariatów wspólnie z Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Policjantów zorganizowali zbiórkę dla podopiecznych rodzinnego domu dziecka „Nowa Szansa”.
W domu rodzinnym w gminie Bardo przebywa obecnie 13 dzieci w wieku od 3 do 18 lat. Jak twierdzą opiekunowie wszystkie dzieci są wyjątkowe, pełne niespożytej energii i poczucia humoru. Uczą się życia oraz pracy w grupie, obowiązkowości szacunku do innych i siebie, dzielnie stawiając czoła przeciwnością losu. Policjanci nie zawsze kojarzą się im pozytywnie, ponieważ sytuacje w jakich mieli do czynienia ze stróżami prawa były niezwykle trudne i przepełnione emocjami dla obu ze stron. Ząbkowiccy funkcjonariusze postanowili zmienić ten obraz i przy okazji zorganizowania zbiórki dla podopiecznych „Nowej Szansy” pokazać się z innej strony w zupełnie innych okolicznościach.

 28 listopada mł. insp. Piotr Wajda Komendant Powiatowy Policji w Ząbkowicach Śląskich wraz z mł. asp. Pawłem Piątkiewiczem, przewodniczącym Niezależnych Związków Zawodowych Policji w Ząbkowicach Śląskich odwiedzili podopiecznych rodzinnego domu dziecka i na ręce opiekunów przekazali zabrane środki. W zamian otrzymali nie tylko piękne podziękowanie, ale również uśmiech ze strony nieco przestraszonych młodych wychowanków. Spotkanie to było szansą pokazania, że oprócz utrzymania bezpieczeństwa i interweniowania w trudnych sytuacjach policjant ma jeszcze inne równie ważne zadanie: pomagać i chronić. To hasło widnieje nie tylko na policyjnych radiowozach, ale jest również wpisane w służbę każdego funkcjonariusza, a także, jak pokazują opiekunowie rodzinnego domu dziecka „Nowa Szansa”, znajduje się w sercu każdego dobrego człowieka.

asp. szt. Katarzyna Mazurek
Oficer Prasowy
Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich

Dodaj komentarz

Komentarze (0)