komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 18 czerwca 2021

Marka, Elzbiety

Policjant po służbie zatrzymał złodzieja, który ukradł z samochodu torebkę

poniedziałek, 10.5.2021 15:24 , komentarze: 4 , odsłony: 2139
kategorie artykułu:

Mieszkanka powiatu ząbkowickiego pozostawiła w bagażniku zaparkowanego samochodu torebkę z portfelem oraz zrobione chwilę wcześniej zakupy. Okazję wykorzystał złodziej, który na szczęście nie uciekł daleko. Został zatrzymany przez policjanta po służbie. 

fot. ilustracyjne, źródło policja

 

8 maja policjant wydziału kryminalnego ząbkowickiej komendy w czasie wolnym zauważył, iż znany mu z wcześniejszych kradzieży 29-letni mężczyzna posiada przy sobie torebkę wyglądającą na damską. 

- Sprawa wydała mu się tak niezwykła, że postanowił zainterweniować. Niezwłocznie zatrzymał mężczyznę. Okazało się, że w torebce był portfel z dokumentami, kartami płatniczymi jak również pieniądze i zakupy, które nie należały do mężczyzny - informuje st.asp. Katarzyna Mazurek z KPP w Ząbkowicach Śląskich

Okazało się, że złodziej skorzystał z okazji. Zauważył na parkingu sklepowym, że pewna kobieta zostawia torebkę w bagażniku i idzie odstawić wózek sklepowy. Szybko zabrał torebkę z zawartością i oddalił się. Gdyby nie spostrzegawczość i skuteczna interwencja policjanta, kobieta straciłaby nie tylko pieniądze, ale również dokumenty i karty płatnicze. Wszystkie skradzione rzeczy odzyskano.

- Ponownie przypominamy by nie zostawiać wartościowych rzeczy na widoku w miejscu, z którego ktoś mógłby je z łatwością zabrać. Nie trzymajmy w samochodzie dokumentów ani innych wartościowych rzeczy w tym telefonów komórkowych nawet jeżeli oddalamy się jedynie tylko na chwilę. Pamiętajmy: okazja czyni złodzieja. Bądźmy przezorni - apeluje oficer prasowa ząbkowickiej policji. 

 

 

Wasze komentarze

Brawa dla Pana Policjanta!
wtorek, 11.05.2021 15:05 autor: Anna
PREMIE DAC MU 50 GR HAAHA ZLAPAL BANDYTE JAK NIC...
poniedziałek, 10.05.2021 19:08 autor:
czwartek, 17.6.2021 17:56
2
piątek, 11.6.2021 11:03
6
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów