komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 26 września 2020

Wawrzynca, Kosmy

Polubić biegi górskie - sukcesy ziębickich biegaczy

sobota, 25.7.2020 00:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1421
kategorie artykułu:

VIII Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich mamy już za sobą. W dniach 16 - 19 lipiec 2020 r w Lądku Zdroju biegacze z całej Polski i za granicy ścigali się na różnych dystansach, między innymi: BIEG 7 SZCZYTÓW – 240km; SUPER TRAIL - 130km; K-B-L – 110km; ULTRA TRAIL – 68 km; ZŁOTY MARATON – 45km; GOLDEN MOUNTAINS TRAIL – 33km, ZŁOTY PÓŁMARATON – 25 km; TROJAK TRAIL – 10km.

Na tej imprezie nie zabrakło ziębickich biegaczy. Każdy z nich realizował swój plan treningowy i mimo deszczu, błota dobiegli do mety.

Monika Dudek brała udział w prestiżowym Biegu Golden Mountains Trail. Nasza Moniczka znalazła się w gronie najszybszych kobiet biegów górskich. Jej piąta lokata na tej liście napawa nas dumą. Z kolei Jurek Malinowski wystartował w najdłuższym festiwalowym biegu Siedmiu Szczytów. Ukończenie tego biegu jest ogromnym wyczynem. Wiesiek Kowal na dystansie 130 km czuje się jak ryba w wodzie. To nie jest jego pierwszy start na tym dystansie. Remik Dudek co roku powiększa dystans i sukcesem zakończył tym razem Super Trail. Festiwal biegowy kończy Trojak. Kiedy elita biegaczy kończyła ten bieg ja byłam na półmetku. Walczyłam jednak jak elita, bo zajęłam drugie miejsce jako weteran II K- 60. Wszystkim gratuluję i jestem szczęśliwa, że znalazłam się w tym gronie.

Teresa Nowak

 

Wasze komentarze

ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec