„Pomagamy i chronimy” - finał policyjnej mikołajkowej zbiórki dla dzieci

czwartek, 8.12.2022 09:57 1001 1

Policjanci z powiatu ząbkowickiego, w myśl hasła „Pomagamy i chronimy”, które towarzyszy im w codziennej służbie, zorganizowali zbiórkę darów dla dzieci z Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach. Wielu ludzi dobrej woli w tym szczególnym świątecznym okresie aktywnie włączyło się do pomocy. To dzięki nim policjanci mieli możliwość spotkania się z dziećmi i przekazania im wszystkich zebranych, a bardzo potrzebnych rzeczy. Niezwykli „pomocnicy Św. Mikołaja" w policyjnych mundurach wzbudzili ogromne zainteresowanie podopiecznych zakładu. Możliwość zdania pytania, przymierzenia policyjnej czapki czy wejścia do radiowozu – to właśnie są rzeczy, które dzieci na długo zapamiętają.

 Policjanci z powiatu ząbkowickiego starają się pomagać tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Jest to szczególnie ważne, teraz kiedy wszyscy przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. W tym szczególnym czasie należy również pamiętać o innych, także tych którym zabrakło tej odrobiny szczęścia. Funkcjonariusze mogli 7 grudnia uczynić wyjątkowym dla dzieci z Zakładu Leczniczo - Opiekuńczego w Piszkowicach tylko dzięki wsparciu i pomocy wielu ludzi dobrej woli. To właśnie oni przynosili niezbędne w codziennym życiu rzeczy, by podzielić się nimi z najbardziej potrzebującymi. Oprócz wsparcia wielu, naprawdę wielu osób prywatnych, pracowników stacji Orlen w Ząbkowicach Śląskich musimy wspomnieć również o zaangażowaniu Szkoły Podstawowej numer 1 i 3 z Ząbkowic Śląskich oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Hipolita Cegielskiego z Ziębic.

Wspólne działanie sprawiło, że na twarzach dzieci pokazał się niemal taki sam uśmiech jak podczas wizyty Mikołaja dzień wcześniej. Być może sprawiły to policyjne mundury „pomocników Św. Mikołaja” być może policyjny radiowóz, który dzieci mogły dokładnie obejrzeć od środka. Na pewno dzień ten na długo pozostanie w pamięci osób, które miały szczęście brać udział w zbiórce i przekazać zebrane wspólnie rzeczy.

 

asp. szt. Katarzyna Mazurek/ Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

ząbkowiczanka czwartek, 08.12.2022 20:10
Tak trzymać! Warto pomagać...