Porozumienie dotyczące włączenia OSP Ożary do KSRG podpisane

poniedziałek, 12.9.2022 11:10 800 1

9 września w Urzędzie Miejskim w Kamieńcu Ząbkowickim zostało podpisane trójstronne porozumienie pomiędzy komendantem powiatowym PSP w Ząbkowicach Śl. bryg. Tomaszem Mądrym, burmistrzem gminy Kamieniec Ząbkowicki, Marcinem Czerniecem a przedstawicielami Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Ożarach prezesem  Krzysztofem Domagałą oraz naczelnikiem-wiceprezesem Zarządu Druhem Bartłomiejem Kilianem w sprawie włączenia jednostki OSP Ożary do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

 Symboliczny moment podpisania porozumienia, które dalej procedowane będzie na szczeblu Komendy Wojewódzkiej oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, jest zwieńczeniem kilkuletnich starań strażaków ochotników z Ożar w rozwój jednostki zarówno pod kątem zaplecza sprzętowego oraz kapitału ludzkiego.

- Jest to również ważny aspekt bezpieczeństwa powszechnego gminy Kamieniec Ząbkowicki z uwagi na jej szybki rozwój, a także obecne lub planowane inwestycje. Warto podkreślić rolę burmistrza gminy Kamieniec Ząbkowicki, Marcina Czernieca jako włodarza, który buduje system bezpieczeństwa gminy, starając się sprostać występującym zagrożeniom i wyzwaniom współczesnego otoczenia - informuje Komenda Powiatowa PSP w Ząbkowicach Śląskich. 

Po włączeniu jednostki OSP Ożary w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Kamieniec Ząbkowicki stanie się drugą po Bardzie gminą posiadającą 3 jednostki w KSRG.

 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

***** *** środa, 14.09.2022 11:41
Wracając do tematu festynu; Kościółek podczas koncertu w szwach pękał. Naczelnika...