Poseł Dworczyk podziękował za organizację biegu Tropem Wilczym

środa, 23.3.2016 19:41 3153 2

Po niespełna miesiącu od organizacji projektu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, poseł Michał Dworczyk spotkał się z osobami zaangażowanymi w jego organizację, by osobiście podziękować za współpracę. Zorganizowane w Muzeum Ziemi Kłodzkiej spotkanie było także okazją do podsumowań oraz wymiany ewentualnych uwag dotyczących przedsięwzięcia.

- Za nami czwarta już edycja tego projektu, który z jednej strony jest projektem sportowym, ale przede wszystkim projektem o charakterze edukacyjnym. Wydaje mi się, że możemy powiedzieć, że to sukces. 42 tysiące osób, które wzięły udział w tym wydarzeniu to już jest taka liczba, która pozwala mieć przeświadczenie, że projekt zaczął oddziaływać społecznie, a na tym nam zależało kiedy 4 lata temu po raz pierwszy organizowaliśmy ten bieg. Wtedy było kilkadziesiąt osób, a dzisiejsza liczba zawodników i osób towarzyszących, pokazuje że projekt jest udany i ma dalszy potencjał rozwoju. Chcemy docelowo żeby za dwa lata w każdym powiecie w całej Polsce taki bieg się odbywał. Uważamy, jako fundacja Wolność i Demokracja, że taka forma celebrowania nowoczesnego patriotyzmu świetnie trafia do młodzieży, a właśnie na tym nam najbardziej zależy – mówi Doba.pl poseł Michał Dworczyk. 

W spotkaniu, oprócz organizatorów biegu z powiatu kłodzkiego udział wzięli także realizatorzy projektu z powiatów: ząbkowickiego, wałbrzyskiego, świdnickiego oraz dzierżoniowskiego.

- Dolny Śląsk jest wyjątkowo nasycony biegami i projektami około biegowymi jeśli chodzi o upamiętnianie Żołnierzy Wyklętych. Na pewno jest jeszcze wiele rzeczy do dopracowania. Powinniśmy wcześniej przygotowywać materiały edukacyjne. W tym roku mieliśmy pewne potknięcia i jeśli chodzi właśnie o przygotowanie tych materiałów to na pewno musimy nad tym popracować w roku przyszłym. Tak samo jeśli chodzi o zbiórkę pieniędzy, które w tym roku były przeznaczone na budowę pomnika Polaków zmarłych w czasie Wielkiego Głodu w Związku Sowieckim. Tę część projektu też pewnie można było lepiej przeprowadzić, ale właśnie takie spotkanie jak dzisiejsze służy podsumowaniu i wyciąganiu wniosków, tak żeby w roku przyszłym wszystko zostało już doskonale zorganizowane - komentuje poseł Dworczyk. 

Po sukcesie przedsięwzięcia w 2015 roku – 20 tys. uczestników z 81 miast, w tym roku udział w projekcie wzięło ponad 42 tys. biegaczy z 174 miast. Organizatorzy szacują, że razem z osobami towarzyszącymi w wydarzeniu uczestniczyło ponad 100 tys. osób.

W ciągu 4 ostatnich lat Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych stal się największym w Polsce projektem sportowo-edukacyjnym.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Długi czwartek, 24.03.2016 08:01
Gówno prawda. Z powiatu ząbkowickiego nikogo nie zaprosili ...
środa, 23.03.2016 20:50
taaaak, to teraz trza upamietnic innych zapomnianych. Np. kosciuszkowców. Mieso...