komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 7 lipca 2020

Cyryla, Estery


Powiat świdnicki: podejrzewany o zabójstwo 10-letniej Kristiny zatrzymany!

poniedziałek, 17.6.2019 08:08 , komentarze: 0 , odsłony: 580
kategorie artykułu:

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny, Zbigniew Ziobro potwierdza informację dotyczącą zatrzymania podejrzewanego o brutalne morderstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin (pow. świdnicki). Na godzinę 20.00 zaplanowano konferencję prasową prokuratury. 

Przypominamy, do okrutnej zbrodni doszło 13 czerwca. 10-latka ok. godz. 13.00 wyszła ze szkoły, a ostatni raz była widziana przy boisku szkolnym, ok. 200 metrów od swojego domu. Klika godzin po tym jak nie wróciła do domu rozpoczęto akcje poszukiwawczą, w którą zaangażowali się mieszkańcy, strażacy oraz policja.

Tego samego dnia, ok. godz. 17.45 zwłoki dziewczynki znalezione zostały przez kobietę spacerującą z psem, w lesie w okolicy Pożarzyska, czyli 6 km od Mrowin. Z oględzin wykonanych na miejscu zdarzenia przez prokuratora wynikało, że dziewczynka została brutalnie zamordowana. Potwierdziła to wykonana sekcja zwłok. 

- Przyczyną śmierci były rany kłute: w okolicy szyi oraz klatki piersiowej. Zbrodnia miała charakter seksualny. Potwierdzona została także tożsamość dziecka. Było to zabójstwo, ze szczególnym okrucieństwem - mówił prokurator Marek Rusin.

Na miejscu odnalezienia zwłok dziecka prokuratorzy zabezpieczyli ślady biologiczne, które poddawane są serii badań. Do działań mających na celu ustalenie zabójcy zaangażowanych zostało setki osób. Po trzech dniach od tragicznej zbrodni podana została informacja o zatrzymaniu podejrzewanego. Potwierdza ją minister sprawiedliwości i prokurator generalny, Zbigniew Ziobro. 

Wiadomo, że Kristina wraz z mamą i dwoma młodszymi siostrami mieszkała w Mrowinach od niedawna. Była wzorową uczennicą, bardzo lubianą wśród kolegów i lokalnej społeczności. Uczniom oraz ich rodzicom a także bliskim dziewczynki szkoła zapewniła pomoc psychologa. 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 9 godz temu
sobota, 4.7.2020 11:00
wtorek, 30.6.2020 20:28
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.