komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona


Pożar lokomotywy i samochodu na stacji paliw [biuletyn strażaków]

środa, 5.6.2019 10:47 , komentarze: 0 , odsłony: 3433
kategorie artykułu:

W okresie od 27.05.2019 – 02.06.2019 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ząbkowicach Śl. odnotowało 10 zdarzeń w tym 5 pożarów, 4 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy.

fot. ilustracyjne

 

Pożary:

  • 28.05.2019 godz. 10.50 Niedźwiedź – budynek mieszkalny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do pożaru drewnianych belek stropowych pomiędzy parterem  a pierwszym piętrem w budynku mieszkalnym. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia odłączeniu dopływu prądu do obiektu oraz ugaszeniu pożaru stropu za pomocą jednego prądu wody. Następnie strażacy przystąpili do ugaszenia pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Po zakończonych działaniach gaśniczych przewietrzono obiekt oraz dokonano niezbędnych prac rozbiórkowych drewnianej podłogi  na piętrze w celu dotarcia do pozostałych zarzewi ognia. Po sprawdzeniu obiektu za pomocą urządzeń wykrywczo-pomiarowych działania zostały zakończone. W działania trwające blisko 2 godziny zaangażowano 5 zastępów straży pożarnej oraz pracowników Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

  • 30.05.2019 godz. 18.05 Stolec Budynek mieszkalny – pożar sadzy w przewodzie kominowym

  • 1.06.2019 godz. 7.32 Ząbkowice Śl. – Pożar lokomotywy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że doszło od pożaru spalinowej lokomotywy. Maszynista zatrzymał pociąg towarowy i oczekiwał na przybycie służb ratowniczych. Po sprawdzeniu pojazdu stwierdzono, że doszło do pożaru instalacji elektrycznej w jednej ze skrzynek rozdzielczych. Po wyłączeniu zasilania pożar samoczynnie wygasł. Działania zastępów straży ograniczyły się do odłączenia zasilania oraz oddymienia wnętrza lokomotywy

  • 1.06.2019 godz. 13.21 Ziębice ul. Wrocławska – pożar samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do pożaru samochodu osobowego na stacji paliw. Pożar zauważyła obsługa stacji, która natychmiast zepchnęła pojazd na parking z dala od dystrybutorów i przystąpiła do działań gaśniczych z wykorzystaniem gaśnic proszkowych. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru komory silnika za pomocą jednego prądu gaśniczego wody.

  • 2.06.2019 godz. 11.38 Ząbkowice Śląskie ul. Dolnośląska zadymienie w budynku mieszkalnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do zadymienia klatki schodowej oraz jednego z mieszkań. Zadymienie powstało na skutek spalenia pozostawionej potrawy na kuchence gazowej. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przewietrzeniu obiektu oraz sprawdzeniu pomieszczeń za pomocą urządzeń wykrywczo-pomiarowych.  

Miejscowe zagrożenia:

  • 29.05.2019 godz. 8.20 Opolnica – powalone drzewo na drogę

  • 29.05.2019 godz. 11.23 Ząbkowice Śląskie ul. Stanisław Staszica – zwisający konar drzewa nad chodnikiem

  • 1.06.2019 godz. 14.40 Dębowina  - złamana gałąź na jezdni Drogi Krajowej nr 8

  • 1.06.2019 godz. 20.39 Szklary Huta – wypadek motocyklisty. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia motocyklisty z pieszym. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołów Ratownictwa Medycznego będący na miejscu lekarz stwierdził zgon jednej z osób poszkodowanych. Dalsze działania straży polegały na oświetleniu terenu działań podczas czynności dochodzeniowo-śledczych.

Ponadto w okresie ubiegłego tygodnia odnotowano 1 alarm fałszywy związany z przewróconym drzewem na drogę. Po sprawdzeniu zgłoszenia zdarzenia zakwalifikowano jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

 

 

Wasze komentarze

piątek, 10.7.2020 22:29
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.