Pożary samochodów i zadymienie - biuletyn ząbkowickich strażaków

środa, 18.11.2020 15:07 1361 0

W ubiegłym tygodniu, od 9 do 15 listopada, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich interweniowali przy pożarach i miejscowych zagrożeniach. Jedno wezwanie okazało się fałszywe.

fot. ilustracyjne

Pożary:

  • 9.11.2020 7:43 Koziniec pożar samochodu dostawczego. W chwili przyjazdu zastępów straży pożarnej ogniem objęta była przednia część pojazdu wraz z kabiną. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palącego się samochodu. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

  • 10.11.2020 18:58 Ząbkowice Śl. Osiedle XX-lecia pożar samochodu osobowego. Z chwilą przybycia zastępów straży pożarnej ogniem objęty był cały pojazd. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palącego się samochodu oraz zakręceniu głównego zaworu zbiornika LPG. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. 

  • 13.11.2020 9:43 Ożary pożar domku letniskowego – altanki. W chwili przyjazdu zastępów JOP obiekt w całości był objęty ogniem. Brak osób poszkodowanych. Działania polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się obiekt oraz usunięciu nadpalonych elementów konstrukcji.

  • 14.11.2020 14:06 Pomianów Dolny  – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Działania zastępów straży polegały na ugaszeniu pożaru sadzy w przewodzie kominowym oraz sprawdzeniu obiektu za pomocą urządzeń wykrywczo-pomiarowych, które nie wykazały obecności ukrytych zarzewi ognia oraz toksycznych produktów spalania.

Miejscowe zagrożenia:

  • 10.11.2020 godz. 20:22 Starczów wyczuwalny zapach dymu w budynku mieszkalnym. Po dojeździe zastępów straży pożarnej okazało się, że doszło do rozszczelnienia przewodu kominowego wewnątrz obiektu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania oraz wykonaniu pomiarów na obecność tlenku węgla. Z uwagi na wykrycie obecności czadu, pomieszczenia obiektu zostały przewietrzone. Ponowne pomiary wykluczyły obecność tlenku węgla oraz ukrytych zarzewi ognia.

  • 12.11.2020 godz.15.18. Ząbkowice ul. Jasna. Pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego w transporcie pacjenta.

  • 13.11.2020 godz. 11:56 Laski - pochylone drzewo nad drogą gminną stwarzające zagrożenie. Działania ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i powiadomienia zarządcy terenu.

 

Alarmy fałszywe

  • 9.11.2020 godz. 18:32 Henryków ul. Henryka Brodatego - otwarcie mieszkania. Zgłoszenie wpłynęło od zaniepokojonych sąsiadów, którzy nie widzieli lokatorki od dłuższego czasu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia lokatorka przebywająca wewnątrz mieszkania sama otworzyła drzwi i przekazała, że nie potrzebuje pomocy medycznej. Zgłoszenie uznano za alarm fałszywy w dobrzej wierze.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz