Przy Cukrowniczej powstanie hala produkcyjno-magazynowa i inkubator

środa, 19.1.2022 15:00 3329 1

W Ząbkowicach Śląskich przy ulicy Cukrowczniej powstanie hala produkcyjno-magazynowa o pow. ponad 5 tys. m² pod działalność nowych firm i zakładów.  Ma to się przełożyć na nowe miejsca pracy.

 - Wielokrotnie podkreślam, jak ważny jest rozwój przedsiębiorczości w naszej gminie, dlatego cieszę się z budowy tego obiektu. Jest to kolejny ogromny krok do wzmocnienia potencjału gospodarczego Ząbkowic Śląskich i co najważniejsze – kolejne nowe miejsca pracy! Atutem tej inwestycji jest niewątpliwie lokalizacja – budowa tak wielkiego obiektu halowego (około 5.318,00 m²) obok inkubatora stworzy kompleks firm produkcyjnych oraz magazynowych – zaplecze gospodarcze napędzające rynek handlu i usług - mówi burmistrz Ząbkowic Śląskich, Marcin Orzeszek.

Budynek zlokalizowany będzie w obrębie Ząbkowickiej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Cukrowniczej, obok inkubatora przedsiębiorczości, którego otwarcie planowane jest na I kwartał 2023 roku. Hala dedykowana jest mikro, małym i średnim przedsiębiorcom. Inwestorem jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK” Sp. z o. o.

Projekt obejmuje budowę hali wraz z częścią administracyjno-socjalno-usługową, przyłączami, instalacjami oraz infrastrukturą i zagospodarowaniem terenów zewnętrznych.

 

UMiG Ząbkowice Śląskie

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

JANEK piątek, 04.02.2022 08:19
dziękujemy panu posłowi Gwożdżiowi za to co robi