Ratownik ząbkowickiego pogotowia nagrodzony przez Ministra Zdrowia

środa, 13.10.2021 14:11 3121 2

13 października przypada Dzień Ratownictwa Medycznego. Z tej okazji Minister Zdrowia przyznał nagrody im.  bł. Gerarda, osobom zasłużonym dla systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, które wręczył wiceminister Waldemar Kraska. Wśród trójki nagrodzonych jest ząbkowicki ratownik medyczny Łukasz Moskal.

foto: Ministerstwo Zdrowia

 

Nagrodę im. bł. Gerarda otrzymały trzy osoby:

  • w kategorii: lekarz systemu, pielęgniarka systemu, ratownik medyczny - Łukasz Moskal, ratownik medyczny z ponad 10-letnim stażem.

  • w kategorii: osoby i instytucje wspierające system Państwowe Ratownictwo Medyczne - dr hab. Jacek Smereka, prof. UMW, lekarz specjalista medycyny ratunkowej oraz specjalista anestezjologii i intensywnej terapii.

  •  w kategorii: zarządzanie ratownictwem -  Jan Gessek, ratownik medyczny i ekspert w zakresie zdrowia publicznego 

Łukasz Moskal jest nie tylko ratownikiem medycznym w Pogotowiu Ratunkowym w Ząbkowicach Śląskich, ale także popularyzatorem wiedzy o pracy ratowników  poprzez funpage wieDZA112. Prowadzi także szkolenia w zakresie pierwszej pomocy. 

- Dzięki ciężkiej pracy całego zespołu wieDZA112, Piotrkowi Płanecie, Pani DyrektorPogotowia Ratunkowego w Ząbkowicach Śląskich Beacie Gil, Ratowników Medycznych, Pielęgniarek, Lekarzy i wszystkim zaangażowanych w w czynienie dobra, odebraliśmy Nagrodę Ministra Zdrowia im. bł. Gerarda za wkład na rzecz rozwoju Państwowe Ratownictwo Medyczne i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków. Pamiętajmy, że to ludzie tworzą system i dzięki ludziom ten system działa  - mówił po odebraniu nagrody Łukasz Moskal. 

foto: wieDZA112

 

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

er czwartek, 14.10.2021 19:09
kondony medyczno-pandemiczne
Ola środa, 13.10.2021 16:41
serdeczne gratulacje! W pełni zasłużona nagroda!