Ruszył projekt KGW Górskie Echo z Chwalisławia

poniedziałek, 5.7.2021 13:58 570 0

Koło Gospodyń Wiejskich z Chwalisławia rozpoczęło realizację projektu "Życie w realu jest spoko czyli odkrywamy swoje pasje" finansowanego przez gminę Złoty Stok. Jako pierwsze odbyło się spotkanie z Danielem Mrozkiem, utytułowanym młodym sportowcem, wielokrotnym mistrzem w strzelaniu do rzutek.

KGW "Górskie Echo" z Chwalisławia otrzymało 2500 zł dofinansowania na realizację projektu "Życie w realu jest spoko czyli odkrywamy swoje pasje". Projekt przewiduje odciągniecie dzieci i rodziców od internetu i spędzenie czasu razem, dzięki czemu można się zbliżyć do siebie, poznać rówieśników i  mieć czas na rozmowę, zabawę i pasje.

Pierwsze spotkanie z inspirującym człowiekiem odbyło się w środę 30 czerwca w pięknej scenerii "Zacisza" u państwa Mrozków, gdzie ich syn, Daniel Mrozek, opowiedział o swojej pasji, treningach, pracy i sukcesach. W spotkaniu uczestniczyły dzieci i rodzice z Chwalisławia i Lasek.

- Po bardzo miłej rozmowie Daniel zabrał nas na strzelnicę i każdy z  nas, pod czujnym okiem mistrza mógł spróbować zestrzelenia rzutek. Chętnych na początku było mało, ale w miarę upływu czasu i zachęty ze strony Daniela zrobiła się mała kolejka. Strzelali wszyscy od najmłodszych - lat 7 po najstarszych lat... trochę więcej niż siedem. Najcelniej rzutek strzeliła Magda Jankowska, radość była ogromna. Po takich emocjach nadszedł czas na ognisko, kiełbaski i zabawę - relacjonuje sołtys wsi Chwalisław Katarzyna Głowinkowska. 

Kolejne spotkanie z ciekawą osobą odbędzie się w lipcu i z  Beatą Markiewicz, właścicielką Rancza Rossa Montana, wielką podróżniczką, pasjonatką jaskiń i nurkowania.

Szczegóły na GRUPIE Sołectwo Chwalisław na fb.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)