Sekcja potwierdziła, że w walizce ujawniono szczątki noworodka

poniedziałek, 26.7.2021 14:54 5909 0

Wracamy do tematu ludzkich szczątek, które ujawniono w jednej z piwnic, w domu w Kamieńcu Ząbkowickim. O sprawie informowaliśmy jako pierwsi.

Przypomnijmy:

21 lipca w godzinach wieczornych, podczas prac porządkowych, w jednej z piwnic znajdujących się w domu jednorodzinnym w Kamieńcu Ząbkowickim, ujawniono ludzki szkielet. Czynność prowadziła policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ząbkowicach Śląskich.

W budynku podczas sprzątania w piwnicy, mieszkaniec domu ujawnił w worku foliowym, który schowany był w walizce, ludzkie szczątki. Z pierwszych ustaleń wynika, że są to prawdopodobnie szczątki należące do noworodka. Prokurator prowadzi śledztwo w kierunku zabójstwa dziecka w okresie porodu, pod jego wpływem. Na ten moment nikt nie został zatrzymany, oczywiście mamy wiedzę, kto wcześniej mieszkał w tym budynku - informował redakcję Doba.pl, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, Tomasz Orepuk.

26 lipca w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu odbyła się sekcja zwłok. Jak potwierdzają śledczy ustalono, że szczątki należą do noworodka. Na ten moment nie jest jednak znany mechanizm śmierci dziecka. Biegli zabezpieczyli DNA, wykonane zostaną także badania toksykologiczne, które być może pomogą w ustaleniu m.in. okresu w jakim doszło do zgonu malucha oraz dokładnego wieku dziecka.

Więcej informacji prokuratura przekazywać będzie w ciągu najbliższych kilku dni.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)