Serca cypryjskich pracodawców po raz kolejny podbite przez młodzież z „Ceglaka” – czyli słów kilka o praktykach zawodowych uczniów ZSP Ziębice

czwartek, 23.11.2023 12:21 1003 0

Grupa piętnastu uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach miała niebywałą okazję rozwijania swoich umiejętności zawodowych i językowych podczas miesięcznych praktyk na malowniczym Cyprze. Wszyscy uczestnicy owych staży zagranicznych to uczniowie ZSP Ziębice, którzy kształcą się w owej placówce w następujących zawodach : technik informatyk, technik logistyk, technik technologii żywienia oraz technik usług fryzjerskich.

Praktyki nie ograniczały się wyłącznie do wykonywania obowiązkowych zadań zawodowych, lecz nasza grupa miała również możliwość zobaczyć wiele fascynujących miejsc. Jednym z nich była Skała Afrodyty, miejsce legendarne związane z boginią miłości i urody, gdzie każdy mógł zanurzyć się w historii oraz mitologii tego magicznego punktu. Natomiast Coral Bay zachwyciła nas swoim urokiem i pięknymi plażami, gdzie mogliśmy zażyć kąpieli w krystalicznie czystej wodzie oraz zrelaksować się po intensywnym dniu pracy. Niecodzienną praktyką okazała się możliwość skakania ze statku i pływanie w Blue Lagoon.

Ten wyjazd był nie tylko szansą rozwoju zawodowego, ale również możliwością na poszerzenie horyzontów kulturowych. Mieszkanie oraz praca na obczyźnie pozwoliło nam w pełni zrozumieć różnice kulturowe i językowe oraz zwiększyło nasze umiejętności komunikacyjne w obcym środowisku. Wszyscy uczniowie są niezmiernie zadowoleni z udziału w owych praktykach, które przyniosły im nie tylko wiedzę zawodową, ale także nowe przyjaźnie, niezapomniane wspomnienia i gotowość do dalszego rozwoju w swoich profesjach.

 

ZSP Ziębice

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)