Sierpniowy koncert „Z muzyką organową przez wieki”

środa, 7.9.2022 09:16 570 0

W kościele parafialnym w Kamieńcu Ząbkowickim słuchacze po raz kolejny zostali przeniesieni w cudowny świat muzyki klasycznej za sprawą sierpniowego koncertu „Z muzyką organową przez wieki”.  Utwory największych światowych kompozytorów zagrał na organach MATEUSZ ŻEGLEŃ.

To absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia imienia Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, w klasie organów mgr. ANDRZEJA GARBARKA, a obecnie student pierwszego roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej imienia Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie organów dobrze nam znanego  profesora PIOTRA ROJKA. Artysta brał udział w licznych kursach mistrzowskich w interpretacji organowej, jak i w improwizacji u  takich osobowości jak: prof. WOLFGANG SEIFEN, prof. NAJI HAKIM, dr hab. HANNA DYS, dr hab. KRZYSZTOF URBANIAK. Koncertuje za granicą i w kraju głównie w okolicach Dolnego Śląska. Na co dzień pracuje jako organista w parafii św. Stanisława Kostki we Wrocławiu.

- Zapraszamy 25 września na ostatnie w tym roku prezentacje organowe ,podczas których wystąpi dla państwa asystent PROFESORA PIOTRA ROJKA- MICHAŁ DZIKI. Na koncercie nie zabraknie też pana profesora, który będzie obecny razem ze swoimi studentami, którzy prezentowali dla nas swoje umiejętności z gry na organach podczas tegorocznych spotkań z muzyką organową w KAMIEŃCU ZĄBKOWICKIM. JUŻ DZIŚ GORĄCO ZAPRASZAMY  25 WRZEŚNIA GODZ. 16.00 - mówią organizatorzy wydarzenia.  

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)