Spotkanie starostów z dyrektorami szkół ponadpodstawowych

piątek, 9.9.2022 13:39 659 0

W piątek 9 września na zaproszenie starosty ząbkowickiego w Starostwie Powiatowym w Ząbkowicach Śląskich odbyło się spotkanie,
w którym uczestniczyli: Roman Fester – starosta ząbkowicki, Waldemar Wieja – wicestarosta ząbkowicki, Joanna Smętkiewicz - dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach,  Ryszard Pawłowski - dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich, Tomasz Błauciak - dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich oraz Kinga Grabowa - kierownik Wydziału Promocji, Oświaty i Rozwoju.

Spotkanie odbyło się w związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2022/2023. Dyskutowano o sprawach organizacyjnych w szkołach ponadpodstawowych oraz dokonano podsumowania naboru do klas pierwszych powyższych szkół.

Pierwszą klasę w LO rozpoczęło 144 uczniów (w poprzednim roku: 120 uczniów); w ZSZ naukę w pierwszych klasach rozpoczęło 252 uczniów (w poprzednim roku szkolnym: 169 uczniów); w ZSP w Ziębicach naukę w pierwszych klasach rozpoczęło 169 uczniów (w poprzednim roku szkolnym 107).

Omówiono realizację projektów współfinansowanych ze środków unijnych, które obecnie są realizowane w szkołach i dzięki którym zakupywany jest sprzęt oraz wyposażenie, a nauczyciele i uczniowie podnoszą swoje kwalifikacje.

Starosta podsumowując spotkanie podziękował za bardzo dobre promocje szkół, za dni otwarte organizowane w szkołach oraz działania podejmowane w celu zrekrutowania jak największej liczby uczniów do szkół.

 

 

Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)