Srebrne medale Mistrzostw Świata w Ząbkowicach Śląskich

środa, 6.4.2016 09:10 4900 1

Ząbkowicki Klub Karate-Do Shotokan na 7 Mistrzostwach Świata w Bydgoszczy w dniach 1-3 kwietnia 2016 r. reprezentowali Piotr Czeleń, Mirosław Szpyt, Bogdan Litwin i Piotr Kostro. Na zawodach, które trwały trzy dni przybyło około 1700 zawodników z 36 krajów.

Gościem honorowym był szef federacji IJKA shihan Sadoshiga Kato 9 dan. wraz z Adrianem Popescu-Sacele szefem rumuńskiej fedeacji ESF. Przeprowadzili oni seminarium karate. Zmagania Mistrzostw Świata były prowadzone w formule kata (to logicznie ze sobą powiązane sekwencje bloków, kopnięć i uderzeń) oraz kumite (walka). Na zawodach po raz pierwszy startowały osoby niepełnosprawne, które zmagały się w formule kata.

Ząbkowicki Klub Karate-Do Shotokan po raz kolejny wywalczył tak bardzo cenne medale, o których marzą sportowcy. W konkurencji kumite team (35-45lat) trener i zawodnik sensei Piotr Czeleń wygrał wszystkie swoje walki przed czasem i wraz z kolegami z Olsztyna : Aleksandrem Korpakiem i Stanisławem Krajewskim zdobyli srebrny medal.

W konkurencji kata team (46-50 lat) Mirosław Szpyt, Bogusław Litwin i Piotr Kostro wywalczyli również srebrny medal. Nadmienić należy, że Mirosław Szpyt jest trenerem Paczkowskiego Klubu Karate Shotokan, ale trenuje pod okiem naszego trenera Piotra Czelenia, który swoimi umiejętnościami wzbudza duży szacunek w środowisku karate nie tylko na terenie Polski. Gratulujemy sukcesów! Oss!!! 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Adam piątek, 08.04.2016 20:58
Brawo