Średni wóz ratowniczo-gaśniczy z ząbkowickiej komendy trafił do OSP Dobrzenice

wtorek, 19.4.2022 10:15 2792 0

15 kwietnia  Komenda  Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich rozstała się z prawdziwą legendą ząbkowickiego pożarnictwa: średnim pojazdem ratowniczo-gaśniczym GBA 2,5/16/2,5 MAN, który trafił do OSP Dobrzenice.

 

Przez 20 latach służby w KP PSP Ząbkowice Śląskie, MAN o numerach operacyjnych 591-21 pokonał 117 246 km.

-  Jego historia rozpoczęła się dokładnie 17 grudnia 2002 roku, kiedy to został wprowadzony do podziału bojowego Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ząbkowicach Śl. Jako „świeżak”, wyparł użytkowane dotychczas samochody budowane na podwoziu rodzimej marki STAR prezentując nowsze spojrzenie na wyposażenie oraz wykonanie zabudowy pożarniczej. Przez lata zachwycał przede wszystkim swoim sercem czyli autopompą austriackiej firmy Rosenbauer. To wraz z nim większość naszej obecnej kadry zdobywała doświadczenie oraz szlify pożarnicze, w związku z czym żegnamy go nie jako pojazd lecz jako „funkcjonariusza”. MAN zyskuje nowy dom oraz przyjaciół trafia bowiem w dobre ręce Strażaków Ochotników z Dobrzenic, gdzie zastąpi obecnie użytkowany pojazd zbudowany na podwoziu STAR-a 244 . Mamy nadzieję, że podczas wspólnych działań będziemy mogli z dumą oglądać jego dalsze losy jako ważnego ogniwa w systemie bezpieczeństwa powiatu ząbkowickiego - mówią ząbkowiccy strażacy. 

W symbolicznym przekazaniu pojazdu, które odbyło się na terenie Posterunku JRG PSP w Ziębicach udział wzięli brygadier Tomasz Mądry p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Ząbkowicach Śl., Wójt Gminy Ciepłowody Pan Łukasz Białkowski oraz Strażacy OSP Dobrzenice.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)