Śrem: Pomagamy, bo moc mamy

wtorek, 22.11.2022 12:40 494 0

Tytuł relacji nawiązuje do nazwy projektu, zrealizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Śremie, któremu przewodniczy Renata Jankojć. W ramach przedsięwzięcia zostały zorganizowane szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, na które zaproszono mieszkańców powiatu ząbkowickiego. Podjęte działania umożliwiały poznanie teoretycznej oraz praktycznej wiedzy z zakresu pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. Była to również kontynuacja kampanii społecznej „Kamieniecka Koperta Życia” na terenie gminy Kamieniec Ząbkowicki. Kampania jest współfinansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich.

Zajęcia prowadzili doświadczeni ratownicy medyczni: Łukasz Chudzikowski oraz Kacper Gulej, pracujący w Państwowym Systemie Ratownictwa Medycznego. Wszyscy uczestnicy mogli poznaną wiedzę wykorzystać w ćwiczeniach z fantomami oraz otrzymać kamieniecką „Koperta życia”.

Przy realizacji projektu aktywnie uczestniczyły panie z KGW w Śremie oraz zawsze pomocne, przy realizacji podejmowanych działań lokalnej społeczności, przedstawicielki Stowarzyszenia „Razem Zmienimy Przyszłość”, Małgorzata Załęska i Paulina Zielińska.

Pozostaje mieć nadzieję, że inicjatywa zyska zainteresowanie i znajdą się kolejni organizatorzy, tych bardzo potrzebnych szkoleń.

 

Foto: Małgorzata Załęska

Tekst: Krzysztof Woliński

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)