Strażacy interweniowali ponad 60 razy przy zerwanych dachach, połamanych drzewach i uszkodzonych liniach [podsumowanie działań]

piątek, 22.10.2021 12:02 3275 0

Strażacy z powiatu ząbkowickiego z powodu silnego wiatru w czwartek 21 października interweniowała kilkadziesiąt razy.

fot. OSP Bardo

 

W czwartek 21 października strażacy z powiatu ząbkowickiego, zarówno zawodowi, jak i ochotnicy, mieli pełne ręce roboty z powodu wichury, która w porywach osiągała prędkość do 100k/h. 

Łącznie interweniowali przy 62 zdarzeniach. Pierwsze zgłoszenia zaczęły się pojawiać przed godziną 13.00, natomiast już od godziny 14.00 strażacy praktycznie bez przerwy usuwali skutki silnego wiatru. Działania trwały do około godziny 20.00.

Dwie interwencje dotyczyły uszkodzenia dachu na budynkach mieszkalnych, jedno uszkodzonego dachu Urzędu Miejskiego w Ziębicach. Zerwany został dach na budynku gospodarczym w Krzelowie, dwa inne dachy na budynkach gospodarczych w powiecie zostały uszkodzone. Aż 42 zdarzenia dotyczyły połamanych drzew i konarów zagrażających bezpieczeństwu i tarasujących drogi. Były także interwencje związane z uszkodzonymi liniami energetycznymi. 

fot. OSP Krzelków

- Były także takie zdarzenia, gdzie musieliśmy dostarczyć agregat prądotwórczy z uwagi na brak zasilania w energię elektryczną, do podtrzymania urządzeń medycznych podtrzymujących funkcje życiowe u paliatywnych pacjentów, którzy przebywają w domach. Nasz agregat pracował od 15.00 do 22.00 - mówi asp. Mirosław Gomółka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich.

W piątek 22 października strażacy interweniowali już 3 razy w związku z silnym wiatrem. 

 

foto: OSP Krzelków i OSP Bardo

 

Czytaj także: Wichura łamie drzewa, zrywa linie energetyczne. Zachowajcie ostrożność!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)