komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 7 lipca 2020

Cyryla, Estery


Strażacy z gminy Stoszowice

wtorek, 18.6.2019 10:33 , komentarze: 0 , odsłony: 973
kategorie artykułu:

Strażacy z gminy Stoszowice po raz kolejny uczestniczyli w polsko-niemieckiej wymianie z funkcjonariuszami Technisches Hilfswerk (THW) - Ortsverband Berlin-Lichtenberg.
Ośmiu druhów wyjechało do Berlina wczesnym rankiem w piątek, 7 czerwca. Po dotarciu na miejsce strażacy z Polski odwiedzili  zaprzyjaźnioną jednostkę THW. Następnie w kolumnie pojazdów udali się na  poligon wojskowy  zlokalizowany w pobliżu miasta Havelberg. Cały sobotni dzień spożytkowany był na ćwiczenia z zakresu działań przeciwpowodziowych, realizowanych wspólnie z berlińską strażą pożarną i ratownictwem wodnym. W niedzielę strażacy zwiedzili Berlin  oraz jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej  Berlin- Lichtenberg.

W sobotę uczestniczyliśmy w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa przeciwpowodziowego realizowanych wspólnie z berlińską strażą i ratownictwem wodnym. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu strategiczny obiektów przed wodą ale również ratowaniu osób pozostałych na zalanym terenie – mówi Łukasz Sikorski z OSP Budzów, koordynator wymiany - Chcieliśmy podziękować za pomoc w organizacji kolejnego wyjazdu do Berlina na polsko-niemieckie ćwiczenia prezesowi gminnemu OSP oraz Pawłowi Gancarzowi - wójtowi Stoszowic – dodaje Sikorski.

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 10 godz temu
sobota, 4.7.2020 11:00
wtorek, 30.6.2020 20:28
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.