komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 15 września 2019

Albina, Nikodema

Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski na podium Rajdu Śląska

poniedziałek, 9.9.2019 10:28 , komentarze: 0 , odsłony: 224
kategorie artykułu:

Podczas tegorocznego Rajdu Śląska Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski zaliczyli perfekcyjny debiut w Skodzie Fabii R5, po zaciętej walce finiszując na najniższym stopniu podium. W drodze po najlepszy wynik w karierze oraz 18 punktów w klasyfikacji generalnej RSMP - w tym 3 bonusowe za finałowy Power Stage - załoga wygrała także swój pierwszy odcinek specjalny w „generalce”.

Duet Płachytka/Nowaczewski rozpoczął szóstą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski od trzeciego czasu na odcinku testowym. Podczas rywalizacji na trasach w rejonie Chorzowa, Mysłowic i Żor zawodnicy aż siedmiokrotnie plasowali się w pierwszej trójce na odcinkach specjalnych - w tym wygrywając z ponad 6-sekundową przewagą rozgrywany w sobotę oes Kiczyce. Załoga Fabii R5 w barwach Poliamid Plastics, eSky, Michelin, Rallytechnology, Fuchs, Auto Moto Klub Kłodzko i Events Control zajęła także trzecie miejsce na finałowym Power Stage, zdobywając tym samym 3 bonusowe punkty.

Sylwester Płachytka: Jesteśmy bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi. Przez cały rajd wybieraliśmy bezpieczny wariant oponiarski, staraliśmy się także nie ryzykować i nie atakować za wszelką cenę. Poza małą przygodą na odcinku testowym udało się zrealizować ten cel i jesteśmy na podium. Wielkie dzięki dla wszystkich obecnych przy oesach oraz kibicujących online, przez cały rajd czuliśmy Wasze wsparcie! Fabia mocno nam podpasowała, nie mieliśmy z nią żadnych problemów i na pewno wystartujemy nią w Rajdzie Dolnośląskim.

Jacek Nowaczewski: Nie spodziewaliśmy się, że podczas pierwszego startu Fabią będziemy regularnie notować czasy w pierwszej trójce. Pierwsze podium w klasyfikacji generalnej RSMP bardzo nas cieszy i motywuje do dalszej rywalizacji. Mamy nadzieję, że będzie punktem zwrotnym tego sezonu. Tym bardziej, że przed nami domowy Rajd Dolnośląski, w którym do zdobycia będzie podwójna pula punktów.

 

 

Wasze komentarze

środa, 11.9.2019 14:00
środa, 11.9.2019 08:43
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Prywatna Poradnia Podologiczna
Prywatna Poradnia Podologiczna
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa