komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 14 października 2019

Liwii, Kaliksta

Team Sikora/Jastrzębski tryumfatorami jubileuszowej edycji Frankenstein Carp Meeting

piątek, 7.6.2019 10:07 , komentarze: 0 , odsłony: 2581
kategorie artykułu:

Pięć dni trwały zawody karpiowe na granicy Dolnego Śląska i Opolszczyzny, w których udział wzięło 26 ekip z różnych rejonów Polski. Jubileuszowa edycja nie była łatwa, a zmienne warunki atmosferyczne i końcowe upały nie ułatwiały łowienia. Mimo to, ekipa z Rudy Śląskiej Adrian Sikora i Piotr Jastrzębski w ostatnią noc wyholowała dwa niewielkie karpie (2.300 kg i 2,200 kg), wygrywając zawody, a także zdobywając nagrodę oraz puchar za największą rybę.

X edycja Frankenstein Carp Meeting przejdzie do historii jako chyba najtrudniejsza. Bardzo słabe żerowanie ryb, „szalejące” ciśnienie i w konsekwencji znikoma ilość brań karpiowych to krótkie podsumowanie tego, co w tym roku dało wędkarzom Kozielno.

X edycja to już historia. Pięć dni i cztery noce minęły jak jedna chwila. Za to piękna, przyozdobiona niezwykłą atmosferą i zapierającym dech w piersi krajobrazem zbiornika Kozielno. I chociaż niedosyt pozostaje, gdyż w poprzednich edycjach ryb na matach lądowało więcej, to jednak zawody zawsze dostarczają dreszczyku emocji, dodatkowej adrenaliny. Tak było i w tym roku, gdyż walka o czołowe miejsca trwała do ostatniej minuty meetingu.

Uczestnicy zawodów oraz organizatorzy składają szczególne podziękowania za pomoc przy organizacji zawodów honorowym patronom i sponsorom, którymi byli:

Posłanka na Sejm RP Monika Wielichowska, Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, Radny Sejmiku Dolnośląskiego Stanisław Jurcewicz, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, PZW Okręg Wałbrzych, Starosta Ząbkowicki Roman Fester, Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek, Burmistrz Paczkowa Artur Rolka, Burmistrz Złotego Stoku Grażyna Orczyk, Burmistrz Barda Krzysztof Żegański, Burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz, Sklep Karpiowy.pl.

 

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 7.10.2019 18:12
34
poniedziałek, 7.10.2019 12:25
5
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE