Trwają poszukiwania zaginionego Stanisława Hrabczaka

środa, 24.3.2021 11:49 6252 0

Prowadzone od niedzieli 21 marca poszukiwania zaginionego 78-letniego mieszkańca Muszkowic (gmina Ciepłowody) nie przyniosły na razie skutku. Mężczyzny nadal nie udało się odnaleźć.

fot. OSP Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego we Wrocławiu

 

Mężczyzna wyszedł z domu w sobotę, 20 marca około godziny 16.00. Rodzina zgłosiła zaginiecie w niedzielę wieczorem. Od razu rozpoczęły się intensywne poszukiwania, także z psami tropiącymi, które doprowadziły funkcjonariuszy w okolice kaplicy i boiska we wsi, ale tam trop się urwał. 

 W poszukiwaniach wykorzystano psy służbowe, śmigłowiec policyjny, który z góry sprawdzał okoliczne lasy. Codziennie w poszukiwaniach biorą udział policjanci i strażacy - mówi kom. Ilona Golec z ząbkowickiej policji. 

Do poszukiwań włączona została także  Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego we Wrocławiu. 

- Na miejsce udało się 5 ratowników, w tym 2 zespoły z psami ratowniczymi specjalności terenowej oraz zespół poruszający się na quadzie - relacjonuje OSP JRS we Wrocławiu. 

 

Stanisław Hrabczak ma 78 lat, 178 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała, włosy siwe. Nie ma informacji w co był ubrany w momencie wyjścia z domu. Cechą charakterystyczną jest brak dwóch palców w lewej dłoni.

Prosimy każdego, kto ma wiedzę o miejscu pobytu lub widział Pana Hrabczaka od soboty o informowanie pod numery:

47 8756 301 – Naczelnik Wydziału Kryminalnego KPP,

47 8756 215 – Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP,

47 8756 200 – Dyżurny KPP w Ząbkowicach Śl,

lub pod numer alarmowy 112.

 na zdjęciu zaginiony Stanisław Hrabczak

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)