Trzech nietrzeźwych kierujących, trzech zatrzymanych poszukiwanych, kolizje i wypadek policyjny weekend

wtorek, 4.10.2022 08:13 1859 2

Tylko podczas weekendu ząbkowiccy policjanci zatrzymali 3 poszukiwanych celem odbycia kary, interweniowali podczas dwóch kolizji i jednego wypadku, jak również wyeliminowali z ruchu drogowego 3 nietrzeźwych kierujących.

Podstawowym zadaniem policji jest zapewnienie bezpieczeństwa. Eliminowanie nietrzeźwych kierujących przekłada się, na bezpieczeństwo w ruchu drogowych. Pierwszego nietrzeźwego policjanci zatrzymali już na początek weekendu, czyli w piątek po godzinie 16 .00 w miejscowości Ziębice. 46-latek wyjechał na ulice miasta motorowerem w stanie nietrzeźwości. Kolejny nietrzeźwy, 66-letni mężczyzna, „wpadł” w Ząbkowicach Śląskich tego samego dnia, kiedy po godzinie 20.00 samochodem volkswagen passat jechał ulicami miasta. Trzeci z nieodpowiedzialnych kierowców, został również zatrzymany na jednej z ulic Ziębic 2 października po godzinie 23.00, kiedy kierował samochodem BMW. W tym czasie na drogach naszego powiatu doszło również do 2 kolizji i jednego wypadku drogowego, podczas którego obrażenia odniósł 75-letni pieszy.

Bezpieczeństwo jednak nie dotyczy jedynie zdarzeń na drodze. Nieuchronność kary za postępowanie niezgodne z prawem również mieści się w tej kategorii. Tylko podczas tego weekendu ząbkowiccy funkcjonariusze zatrzymali aż 3 osoby poszukiwane do obycia kary. Policjanci cały czas zbierają informacje o osobach, które usłyszały wyroki za przestępstwa i powinny być w zakładach karnych. Ukrywają się jednak przed wymiarem sprawiedliwości, licząc, że nie zostaną namierzeni. Stróże prawa doprowadzają do tego, by przestępcy ostatecznie znaleźli się w zakładach karnych, gdzie odbywają zasądzone wyrok, a tym samym ponoszą karę za łamanie obowiązującego prawa.

asp. sztab. Katarzyna Mazurek

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

środa, 05.10.2022 11:28
W Ziębicach życie toczy nocą
Ali wtorek, 04.10.2022 11:32
A w szpitalu chirurg wykonał 4 operacje ratujące życie. Pielęgniarka...