Trzecioklasiści odwiedzili siedzibę ząbkowickiej policji

środa, 5.10.2022 10:24 336 1

Komendę Powiatową Policji w Ząbkowicach Śląskich odwiedzili trzecioklasiści, którzy mieli okazję poznać bliżej pracę policjantów. Stróże prawa przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa zarówno na drodze jak również w sieci. Ponadto dzieci miały okazję spotkać się z Komisarzem Lwem i otrzymać pamiątkową odbitkę linii papilarnych.

Trzecioklasiści ze szkoły podstawowej z Kamieńca Ząbkowickiego odwiedzili ząbkowicką komendę. Mieli okazję pod czujnym okiem policjantów obejrzeć policyjny radiowóz oraz wyposażenie funkcjonariuszy noszone w codziennej służbie. Dowiedzieli się kiedy radiowóz jedzie na sygnałach oraz co zrobić kiedy zauważą taki pojazd. Następna część spotkania przebiegła w bardzo miłej atmosferze gdyż do spotkania dołączył Komisarz Lew. Dzieciom policjanci przybliżyli podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Zwrócili szczególną uwagę na konieczność noszenia odblasków. Jednocześnie funkcjonariusze opowiedzieli o równie ważnym aspekcie bezpieczeństwa - bezpieczeństwa w sieci. Duża część dzieci w wieku 9 lat korzysta z urządzeń mających poleczenie z internetem, gra w gry gdzie mogą rozmawiać z nieznajomymi. Pokazano filmy, które w przystępnych słowach przybliżyły im zagrożenia z tym związane. Na koniec spotkania mali goście dostali słodki upominek oraz pamiątkową odbitkę linii papilarnych.

Trzecioklasiści byli niezwykle ciekawi również pracy w policji. Kto wie być może znajdzie się wśród nich taka osoba, która w przyszłości wstąpi w szeregi mundurowych.

asp. sztab. Katarzyna Mazurek/ KPP w Ząbkowicach Śląskich

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

środa, 05.10.2022 14:55
Biedne dzieci się na słuchają oglądają a w nocy spać...