Trzy "najechania" jednego dnia na drogach powiatu ząbkowickiego

środa, 1.2.2023 15:24 2959 3

31 stycznia był pracowitym dniem dla ząbkowickich policjantów.  Doszło Wedy do trzech „Najechań” na drogach powiatu, zatrzymano trzech poszukiwanych i przeprowadzono 24 interwencje.

 

Mokra, często oblodzona z rana nawierzchnia nie wybacza błędów i brawury podczas prowadzenia samochodu. Ostatniego dnia stycznia przekonało się o tym trzech kierujących, którzy doprowadzili w tym dniu do kolizji.

Pierwsza miała miejsce przed godziną 10.00 na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Braszowice.

- 30-letni kierujący samochodem peugeot przyjął mandat karny po tym, jak nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w poprzedzający go pojazd Iveco. Siła uderzenia spowodowała, że Iveco kierowane przez 43-latka uderzyło w kolejny samochód, tym razem Mitsubishi ASX – mówi asp. szt. Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.

Kilka minut później na jednej z ulic w Ząbkowicach Śląskich doszło do kolejnego zdarzenia. Tym razem 22-letni kierujący samochodem ford focus, również przez niezachowanie bezpiecznej odległości, najechał na tył osobowego suzuki liana.

- Sprawca zdarzenia był trzeźwy i również na miejscu został ukarany mandatem karnym. Mandat karny przyjął również 39-letni kierujący pojazdem citroen berlingo, który, podobnie jak poprzednicy, najechał na tył audi A3. Do zdarzenia doszło po godzinie 15.00 w gminie Ciepłowody. Na szczęście w tych zdarzeniach nikt nie odniósł poważnych obrażeń – dodaje policjantka. 

Nie były to jedyne tego dnia interwencje  policjantów z powiatu ząbkowickiego. Łącznie 31 stycznia funkcjonariusze wyjeżdżali do 24 zgłoszeń. W międzyczasie zatrzymali 3 osoby poszukiwane, które następnie przewieźli do zakładu karnego celem odbycia zasadzonej przez sąd kary.

Policjanci prowadzili także wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W ramach akcji zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, oraz na wykroczenia powstające w relacji kierujący samochodami a użytkownicy pojazdów jednośladowych.

 

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Stop pijany piątek, 03.02.2023 19:10
15 tysi i 2 lata
Kat środa, 01.02.2023 20:38
tirowcy 3.5 tony ha ha siedzacy wiecznie na zderzaku...
środa, 01.02.2023 17:48
A co w tym czasie robił Stachu od drogownictwa czy...