Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Faraona

środa, 23.8.2023 16:08 907 0

W minioną sobotę, 19 sierpnia, na sali SP4 w Ziębicach odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Faraona. W turnieju wzięło udział 7 zespołów: KPS Faraon Ziębice KPS Faraon Ziębice Junior Volley Paczków Na Bank Dzierżoniów FC Bananas Sosnowiec OLD ZTS Ząbkowice Śląskie Srogie Szoty Wrocław
Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, pierwsza grupa składała się z 4 zespołów i grała do dwóch setów i każdy set do 15 punktów na przewagi. Druga grupa rozgrywała zaś 3 sety bez względu na wynik i każdy set do 21. Mecze odbywały się na przemian.

Pierwszy mecz rozegrały drużyny: KPS Faraon Ziębice Junior z Volley Paczków i to Paczków jako bardziej doświadczona drużyna pewnie pokonała Ziębicką młodzież z wynikiem 0:2 .W drugim meczu KPS Faraon Ziębice zmierzył się z OLD ZTS Ząbkowice Śląskie. I tu Ziębicki KPS nie okazał się ZBYT gościnny i wygrał pewnie 3:0.Trzeci mecz był bardzo zacięty - między Na Bank Dzierżoniów, a FC Bananas Sosnowiec - tu był remis w setach 1:1.Czwarte spotkanie rozegrały drużyny: OLD ZTS Ząbkowice Śląskie i Srogie Szoty Wrocław. OLD ZTS tutaj nie dał szans rywalowi i pewnie zdobył 3 punkty.

W piątym meczu KPS Faraon Ziębice Junior grał z FC Bananas Sosnowiec i tutaj również goście pokonali Ziębickich Juniorów, ale mecz był pełen walki i zaangażowania.

Ostatni mecz w drugiej grupie rozegrali Srogie Szoty Wrocław z KPS Faraon Ziębice - tu ponownie wygrali z KPS-u 0:3.I tu druga grupa zakończyła swoją rywalizację i pierwsze miejsce w grupie zajęli KPS Faraon Ziębice, drugie miejsce OLD ZTS Ząbkowice Śląskie, a miejsce 3. - Srogie Szoty Wrocław.Pierwsza grupa musiała dograć swoje mecze i tak kolejny mecz rozegrali Volley Paczków z Na Bank Dzierżoniów - wynik zakończył się wygraną drużyny z Dzierżoniowa.

Przedostatni mecz grupy pierwszej rozegrały drużyny: Volley Paczków i FC Bananas Sosnowiec remisując ze sobą 1:1.Ostatni mecz fazy grupowej rozegrały drużyny: KPS Faraon Ziębice Junior oraz Na Bank Dzierżoniów i tutaj była pewna wygrana 0:2 dla drużyny Na Bank Dzierżoniów. Tym samym Dzierżoniów zapewnił sobie 1 miejsce w grupie, 2 miejsce FC Bananas Sosnowiec, 3 miejsce Volley Paczków i 4 miejsce dla KPS Faraon Ziębice Junior.

Mecze finałowe były rozgrywane do 2 wygranych setów w pełnym wymiarze punktowym - do 25 punktów i na przewagi. Mecz o 3 miejsce rozegrały drużyny: OLD ZTS Ząbkowice Śląskie i FC Bananas Sosnowiec i tu po bardzo wyrównanym meczu górą była drużyna z Ząbkowic wygrywając 2:1 w setach.

Mecz finałowy rozegrał się między drużynami: KPS Faraon Ziębice, a Na Bank Dzierżoniów. Tu nasi zawodnicy przegrali 0:2 i tym samym Na Bank Dzierżoniów wygrał cały turniej. Klasyfikacja finałowa: