komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 14 czerwca 2021

Bazylego, Elwiry

Ty również możesz zostać rodzicem zastępczym! PCPR poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze

wtorek, 11.5.2021 08:09 , komentarze: 0 , odsłony: 421
kategorie artykułu:

Każde dziecko na świecie ma prawo do miłości, bezpieczeństwa, właściwej opieki, rozwoju i chwil beztroski. Niestety, nie zawsze dorośli potrafią realizację tych potrzeb zagwarantować. Dlatego też niezbędny jest system rodzicielstwa zastępczego. Można pomagać dzieciom zawodowo, można też zaopiekować się dzieckiem i nie zmieniać dotychczasowego miejsca pracy. W takim przypadku funkcjonuje się jako niezawodowa rodzina zastępcza.

Aby dać dzieciom radość, pomóc w rozwoju i po prostu je wychować, trzeba dysponować odpowiednimi środkami finansowymi. System pieczy zastępczej takie środki gwarantuje.

Rodziny zawodowe otrzymują za swoją pracę stałe wynagrodzenie oraz świadczenia na pokrycie kosztów utrzymania dzieci powierzonych ich opiece. Do tego dochodzą świadczenia z programów 500+ i 300+. Rodziny niezawodowe nie pobierają wynagrodzenia, ale mogą rozwijać własną ścieżkę zawodową. Otrzymują natomiast takie środki na pokrycie kosztów utrzymania dzieci, jak rodziny zawodowe. Ponadto w grę wchodzą jeszcze inne dodatkowe świadczenia w zależności od formy sprawowanej pieczy.  Rodziny zastępcze otrzymują niezbędną pomoc prawną, psychologiczną
i pedagogiczną.

Jeżeli chcą Państwo dać szansę dzieciom na szczęśliwe dzieciństwo i stabilną dorosłość, zapraszamy do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ząbkowicach Śląskich, tel. 74 8156828. Udzielimy szczegółowych informacji oraz pomożemy we wszystkich sprawach formalnych.

 

 

 

 

 

Wasze komentarze

piątek, 11.6.2021 11:03
6
czwartek, 10.6.2021 16:10
czwartek, 10.6.2021 09:22
1
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.