Tydzień Bibliotek w ząbkowickiej książnicy

środa, 19.5.2021 09:06 1975 4

W ramach XVIII Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece” ząbkowicka książnica w dniach 8-15 maja przygotowała dla czytelników naszego regionu szereg atrakcji.

W holu Ratusza wystawiono ekspozycję „Historia książki”, która przedstawia dzieje piśmiennictwa od glinianej tabliczki po powstanie e-booków. Wystawa nadal jest dostępna, zachęcamy do obejrzenia.

Przez cały tydzień odbywał się również kiermasz książki używanej, gdzie mieszkańcy mogli nabyć zarówno literaturę dziecięcą, młodzieżową, dla dorosłych, jak również popularnonaukowe pozycje.

W Oddziale dla dzieci przez cały tydzień odbywały się spotkania dla dzieci i młodzieży. Starsi wychowankowie SOSW w Ząbkowicach Śl. uczestniczyli w spotkaniach pod hasłem „Po wiedzę do biblioteki”, podczas których zapoznali się z księgozbiorem oraz możliwościami poszerzania swoich zainteresowań, jakie daje im biblioteka. Młodsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach o ulubionych bohaterach bajek, poznały znane i popularne bajki, układały puzzle i tańczyły z książeczkami. Na zakończenie Tygodnia Bibliotek naszą książnicę odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2. Podczas zajęć przedszkolaki musiały rozwiązać wiele zadań, by zbliżyć się do odkrycia magicznego hasła, które zaprowadziło ich do skarbu – pudła z upominkami. Przygotowana została także fotobudka, w której każdy mały czytelnik mógł sobie zrobić zdjęcie. W trakcie warsztatów plastycznych on-line pod hasłem „Prawdziwa gratka-bajkowa zakładka”, dzieci dowiedziały się jak własnoręcznie wykonać oryginalną zakładkę do swojej ulubionej książeczki.

Z okazji Tygodnia Bibliotek powstał w bibliotece film promujący czytelnictwo, który oglądnąć można na naszym facebookowym profilu.

Przypominamy, że do 21 maja trwa również amnestia dla wszystkich czytelników, którzy zapomnieli lub nie mogli z różnych powodów oddać książek w terminie.

 

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

ząbkowiczanka poniedziałek, 24.05.2021 11:30
Tak trzymać! Pięknie, że z książką wychodzicie do czytelnika.
Czytelnik czwartek, 20.05.2021 11:59
W bibliotece to tylko do tego oddziału chodzę, panie miłe...
Blondynka środa, 19.05.2021 20:36
Elu jesteś niesamowita masz bogatą wyobraźnię, posiadasz duszę artystyczną ,...
środa, 19.05.2021 09:42
kreatywność Pań z działu dziecięcego nie zna granic. Brawa!