Uczennice ZSZCRRIMP w Ząbkowicach Śl. po raz kolejny Mistrzyniami

poniedziałek, 21.3.2016 12:29 3722 1

11 marca w Górze odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Piłki Siatkowej Młodzieży OHP, w którym wzięło udział blisko 52 uczestników reprezentujących 10 jednostek OHP z Dolnego Śląska. Między innymi 4 osobowa reprezentacja HP Ziębice w skład której weszły: N. Lorenc, N. Świdłowska, A. Słowik oraz J. Czaja uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości z Ząbkowic Śl. wraz z opiekunem, a zarazem Komendantem HP 1 – 34 w Ziębicach Grzegorzem Abrahamikiem.

         Turniej rozpoczął się losowaniem i podziałem na grupy zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców, nasza reprezentacja została rozstawiona w grupie z reprezentacją HP Góra, HP Bolesławiec oraz HP Jawor. Pierwszy meczu z gospodarzem HP w Górze zakończył się naszym zwycięstwem wynikiem 2 : 0, również mecze z HP Bolesławiec zakończył się kolejną wygraną w stosunku 2 : 0. Następnie przystąpiliśmy  do  rozegrania trzeciego meczu z niepokonaną drużyną HP w Jaworze, który miał rozstrzygnąć o Mistrzostwie w cały turnieju. Nasza drużyna bardzo skoncentrowana, nie lekceważąc przeciwniczek rozpoczęła mecz. Pierwszy set zakończył się  naszym zwycięstwem 25 : 14, a następny jeszcze większa różnicą 25 : 9, czym  udowodniliśmy że nasze dziewczęta były w tym Turnieju bezkonkurencyjne. A było to tym bardziej trudne, gdyż do Góry pojechaliśmy jako Mistrzowie z ubiegłego roku.

         Celem turnieju była integracja młodzieży, umożliwienie doświadczenia sukcesu oraz poznanie zasad pozytywnej konkurencji. A co najważniejsze, popularyzacja kultury fizycznej.

         Organizatorzy zadbali o opiekę sędziowską oraz medyczną. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie bułki oraz napoje zarówno zimne jak i ciepłe. Po zakończeniu gier odbyło się uroczyste wręczenie pucharów finalistom ufundowanych przez Komendanta Wojewódzkiego. Docenione również zostało zaangażowanie oraz wysiłek pozostałych uczestników, którzy otrzymali nagrody pocieszenia. Cała ceremonia została zamknięta przez panią Patrycję Całujek wychowawcę HP w Górze. Następnie uczestnicy zostali zaproszeni na bardzo smaczny i pożywny obiad po czym wszystkie drużyny wyjechały do swoich placówek.

 

Sporządził : Grzegorz Abrahamik

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

wtorek, 22.03.2016 19:53
Gratulacje dziewczyny aby tak dalej