Uczniowie ze Zwróconej wygrali dla szkoły nowoczesną pracownię

środa, 25.8.2021 10:16 603 0

19 sierpnia Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej wzbogaciła się o zestaw składający się z 16 notebooków wraz z mobilną szafą umożliwiającą ich przechowywanie, przewożenie i ładowanie. Komputery zostały wyposażone w oprogramowanie umożliwiające zarządzanie pracownią oraz zdalną pracę z uczniem w formie online.

Sprzęt jest nagrodą dla szkoły, którą zdobyli uczniowie klasy ósmej w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Fundusze Norweskie i EOG oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie. Celem Konkursu było upowszechnianie wiedzy wśród uczniów, pracowników dydaktycznych, rodziców – na temat Funduszy Norweskich i EOG, ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski, państw-darczyńców tych Funduszy oraz pod-noszenie kompetencji cyfrowych uczniów.

Uczniowie niemal wszystkich klas, od czwartej do ósmej, rozpoczęli zmagania konkursowe już od 20 stycznia, natomiast ukończone w grupach prace zostały zebrane i przesłane do organizatora w terminie do 30 marca.
Prace odbywały się w bardzo trudnych warunkach ze względu na zdalną naukę i czas pandemii ,co spowodowało, że  wielu z uczniów w ogóle straciło zapał i motywację do niej. Nie brakowało jednak uczniów , którzy mimo przeciwności chcieli i potrafili spotkać się online lub na żywo i realizowali projekt.

Zwycięska praca to film nakręcony wspólnie przez: Gabrielę Potempę, Dorotę Półtorak, Dawida Tracza, Martę Wójcik, Agatę Antworkę i Milene Patocką. Wskazówek merytorycznych i technicznych oraz wsparcie i otuchy dodawał opiekun Tomasz Łazarewicz. Już na etapie produkcji stało się jasne, że uczestnikom pracuje się bardzo dobrze. Było oczywiste, że  członkowie grupy po-trafią czerpać wiele radości ze wspólnych spotkań i rozmów. W konsekwencji powstał bardzo cie-kawy materiał promujący korzyści płynące z członkostwa Polski we wspólnocie europejskiej, ale też zapis poczucia radości i chęci wspólnego działania w trudnej, pandemicznej rzeczywistości.

Nagroda główna znajduje się już w Szkole Podstawowej w Zwróconej. Organizator zapewnia również wyróżnienia indywidualne dla członków zwycięskiego zespołu.

Wszystkim członkom zespołu i opiekunowi Tomaszowi Łazarewiczowi bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy.  Życzymy ciekawych pomysłów i dalszych sukcesów!

UMiG Ząbkowice Śląskie

Dodaj komentarz

Komentarze (0)